Jaguar Land Rover vybuduje svoj nový výrobný závod na západnom Slovensku
Bude to prvýkrát, čo britská automobilka otvorí výrobný závod na Slovensku. Toto oznámenie nadväzuje na dohodu medzi spoločnosťou Jaguar Land Rover a vládou Slovenskej republiky. Výrobný závod, ktorý bude zamestnávať okolo 2800 ľudí, sa má postaviť na západnom Slovensku v Nitre. Spoločnosť prefinancuje okolo 1 miliardy £. Slovensko hrdo súperilo o tohto investora s USA, Mexikom a susedným Poľskom.

Dr. Ralf Speth, generálny riaditeľ Jaguar Land Rover, poznamenal: „Jaguar Land Rover rada privíta Slovensko do našej rodiny. Nová továreň doplní naše existujúce fabriky vo Veľkej Británii, Číne, Indii a Brazílii a je ďalším krokom stratégie našej spoločnosti. Slovensko sme vybrali pre jeho kvality. Má už zabehnutý automobilový sektor, ktorý predstavuje 43% z celkového výrobného odvetvia v krajine. Má viac ako 300 dodávateľov z tohto sektora v tesnej blízkosti a vynikajúcu logistickú infraštruktúru; to iba utvrdilo naše rozhodnutie, že táto krajina bude pre náš nový závod ideálna.“
Prvé automobily by mali opustiť výrobnú linku v roku 2018. V prvej fáze sa bude v nitrianskom závode automobilky Jaguar vyrábať 150 tisíc vozidiel ročne. Cieľom je vyrábať až 300 tisíc automobilov.