Často kladené otázky

Home/Často kladené otázky

Na našej internetovej stránke www.atena.sk je možné bezplatne ZAREGISTROVAŤ sa. Následne Vás jeden z našich telefonistov bude telefonicky kontaktovať, aby s Vami doplnil ďalšie informácie. Taktiež Vám zašle registračný dotazník, ktorý nám pomôže rýchlejšie pre Vás nájsť vhodnú pracovnú pozíciu.

Môžete tiež využiť telefonickú konzultáciu (príp. kontaktovať nás e-mailom) denne od pondelka do nedele medzi 06.00 a 22.00 hod. na ktoromkoľvek telefónnom čísle, ktoré nájdete na www.atena.sk sekcia KONTAKT. Taktiež máte možnosť vybrať si pobočku, ktorá je najbližšie Vášmu bydlisku a dohodnúť si osobnú konzultáciu.

Pracovná agentúra ATENA – PERSONAL CONSULTING s.r.o. nevyberá žiadne sprostredkovateľské ani registračné poplatky.

Nie.

Môžete si vybrať, či prídete osobne na jednu z našich pobočiek (viď. KONTAKT) alebo pohovor absolvujete telefonicky.

V časti Ponuky práce si pomocou filtra Druh pracovného pomeru môžete vybrať tie, ktoré práve Vám vyhovujú. Pracovná agentúra ATENA má pracovné ponuky vhodné aj pre živnostníkov, študentov ale i poberateľov starobného dôchodku.

Pri každej pracovnej ponuke je to individuálne. Kto bude Vašim zamestnávateľom, záleží od konkrétnej spoločnosti. Niektorí zamestnávatelia uprednostňujú, aby boli uchádzači zamestnaní najprv cez agentúru a ostatní prijímajú nových uchádzačov priamo do kmeňového stavu. Po zapracovaní je vždy možnosť prejsť do kmeňové stavu danej spoločnosti.

Pracovná agentúra ATENA má pre študentov pripravenú širokú ponuku brigád. Všetky nájdete na našej internetovej stránke www.atena.sk v časti Ponuky práce.

V prípade, že máte známeho, ktorý si hľadá zamestnanie, môžete ho odporučiť našej agentúre. Nielenže pomôžete známemu nájsť prácu, ale pracovná agentúra ATENA Vám za odporučenie známeho  zaplatí províziu. Postup pre odporučenie známych nájdete na internetovej stránke www.atena.sk v časti Provízie.

Pracovná agentúra ATENA nevyberá žiadne sprostredkovateľské ani registračné poplatky.

Pre prácu v Nemecku postačuje základná znalosť nemeckého jazyka.

Preskúšanie z jazyka je bezplatné a je možné aby sme Vás preskúšali osobne, na jednej z našich pobočiek alebo aj telefonicky.

Dopravu Vám zabezpečuje pracovná agentúra ATENA

Dĺžka turnusov sa v Nemecku pohybuje od 2 mesiacov.

Do Nemecka je možné vycestovať aj na záskok.

Do Nemecka je možné vycestovať aj okamžite.

Nie je. Väčšina spoločností poskytuje bezplatný tréning, kde budete mať nielen teóriu ale aj modelové situácie.

Nulové, nemáme žiadne registračné poplatky.

Sú dve možnosti. Buď budete zamestnancom anglickej spoločnosti alebo pracujete na pracovnú zmluvu s ATENA (záleží od Vami prijatej pracovnej ponuky).

Minimálny garantovaný zárobok je 1300€ netto.

Záleží od prijatej ponuky. Ak sa jedná o turnusovú prácu na slovenskú pracovnú zmluvu, vieme zakúpiť letenku, príp. lístok na autobus, pričom bude daná čiastka stiahnutá z prvej výplaty. V prípade zamestnania sa na angl. prac. Zmluvu si klientka cestu hradí sama. Je možné cestovať lietadlom alebo autobusom. Je potrebné vždy doložiť cestovný lístok alebo letenku pre odchodom do UK, aby sme Vám vedeli zabezpečiť osobu, ktorá vás vyzdvihne na letisku príp. stanici (v prípade, že partner zabezpečuje vyzdvihnutie)

Turnusy máme rôzne od 14, 60, 90 dní, prípadne závisí od danej ponuky.

Áno, mávame ponuky aj na záskok.

Do Anglicka sa vyžaduje lepšia znalosť angličtiny ako napr. do Holandska. Ak máte slabšiu úroveň angličtiny, odporúčame ísť najprv na turnus do Holandska, kde sa môžete zlepšiť v používaní reči.

Preskúšať sa môžete dať na hociktorej pobočke cez telefón, alebo môžeme dohodnúť preskúšanie priamo z pohodlia vášho domova, prípadne Vás môžeme preskúšať osobne na pobočke v Banskej Bystrici.

Záleží od prijatej ponuky. Ak pracujete na slovenskú prac. zmluvu, mzdu vám budeme posielať my, ak budete pracovať na anglickú pracovnú zmluvu, mzdu vám bude vyplácať anglický zamestnávateľ.

Na vycestovanie vám stačí aj občiansky preukaz. Pas potrebujete na to, aby vám spoločnosť zabezpečila výpis z registra trestov v Anglicku.

Je potrebné kontaktovať Vášho managera, a zostat v rodine, kým nenájdeme za Vás náhradu.

Rýchlosť vášho vycestovania záleží najmä od jazykových znalostí a skúseností s opatrovaním.

Najprv je potrebné preveriť si Vaše jazykové znalosti, na základe ktorých Vám vieme ponúknuť niektorú z voľných pracovných pozícií. Pri každej pracovnej pozícii je stanovená znalosť cudzieho jazyka, ktorú musíte spĺňať, aby sme Vás tam mohli navrhnúť. Všetky voľné pracovné ponuky nájdete na www.atena.sk . Na danú pracovnú pozíciu sa môžete navrhnúť aj sám/sama. Je však potrebné mať registráciu na našej stránke, ktorá je samozrejme bezplatná.

V Anglicku Vám partner pomôže vybaviť NIN (National Insurance Number). Toto číslo Vám ostáva na celý život a je platné len v Anglicku. NIN je unikátne číslo pridelené špeciálne Vám Ministerstvom práce a sociálnych vecí Veľkej Británie. To že máte NIN Vám umožňuje pracovať, platiť dane a využívať verejné služby v Anglicku. Vaše NIN sa používa aj na výpočet daní a National Insurance z Vašich zárobkov a tiež ako referenčné číslo v britskom systéme daňových úľav a výhod. Vaše NIN budete musieť používať pri všetkej komunikácií s HM Revenue and Customs a Ministerstvom práce a sociálnych vecí.

Záleží od prijatej ponuky. Niektorí klienti si vyžadujú opatrovateľky s opatr. kurzom, no nie je to podmienkou v každej ponuke.

Nulové, nemáme žiadne registračné poplatky.

Sú dve možnosti. Buď budete zamestnancom holandskej spoločnosti alebo pracujete na pracovnú zmluvu s ATENA-PERSONAL CONSULTING s.r.o. (záleží od Vami prijatej pracovnej ponuky), 90% ponúk je na slovenskú pracovnú zmluvu.

Minimálny garantovaný zárobok je 1100€ netto.

V prípade, že sa jedná o turnusovú prácu na slovenskú pracovnú zmluvu, vieme zabezpečiť dopravu priamo z bydliska pred dom klienta v Holandsku (letenku, príp. lístok na autobus,) pričom bude daná čiastka stiahnutá z prvej výplaty.

Turnusy máme rôzne, min. však 6 týždňov a maximum 6 mesiacov.

Áno, mávame ponuky aj na záskok.

Do Holandska sa nevyžaduje taká znalosť angličtiny ako do Anglicka. Ak máte slabšiu úroveň angličtiny, odporúčame ísť najprv na turnus do Holandska, kde sa môžete zlepšiť v používaní reči a tiež nadobudnete nové skúsenosti.

Preskúšať sa môžete dať na hociktorej pobočke cez telefón, alebo môžeme dohodnúť preskúšanie priamo z pohodlia vášho domova, prípadne Vás môžeme preskúšať osobne na pobočke v Banskej Bystrici.

V prípade, že pracujete na slovenskú prac. zmluvu, mzdu vám budeme posielať my.

Je potrebné kontaktovať Vášho managera, a zostať v rodine, kým nenájdeme za Vás náhradu.

Rýchlosť vášho vycestovania záleží najmä od jazykových znalostí a skúseností s opatrovaním.

Najprv je potrebné preveriť si Vaše jazykové znalosti, na základe ktorých Vám vieme ponúknuť niektorú z voľných pracovných pozícií. Pri každej pracovnej pozícii je stanovená znalosť cudzieho jazyka, ktorú musíte spĺňať, aby sme Vás tam mohli navrhnúť. Všetky voľné pracovné ponuky nájdete na www.atena.sk . Na danú pracovnú pozíciu sa môžete navrhnúť aj sám/sama. Je však potrebné mať registráciu na našej stránke, ktorá je samozrejme bezplatná.

V Nemecku pracujete na slovenskú pracovnú zmluvu.

Mzdu Vám vypláca pracovná agentúra ATENA – PERSONAL CONSULTING s.r.o na účet.

Keďže denne obsadzujeme viac ako 100 pracovných ponúk, nové pracovné miesto Vám vieme zabezpečiť aj okamžite.

Sociálne a zdravotné odvody sú hradené na Slovensku podľa legislatívy Slovenskej republiky.

Pracovná agentúra ATENA – PERSONAL CONSULTING s.r.o. nevyberá žiadne sprostredkovateľské ani registračné poplatky.

Vo Švajčiarsku pracujete na švajčiarsku pracovnú zmluvu.

Pre prácu v zdravotníckych zariadeniach sa požaduje aby zdravotnícke vzdelanie bolo uznané.

S vybavením uznania vzdelania Vám pomôže pracovná agentúra ATENA – PERSONAL CONSULTING s.r.o.

Vybavenie uznania vzdelania trvá od 3 mesiacov

Dopravu Vám zabezpečuje pracovná agentúra ATENA – PERSONAL CONSULTING s.r.o.

Ubytovanie vo Švajčiarsku budete mať zabezpečené.

Pracovná agentúra ATENA – PERSONAL CONSULTING s.r.o. Vám zabezpečí kontaktnú osobu, ktorá Vám bude v prípade potreby k dispozícií.

V Rakúsku môžete pracovať na rakúsku živnosť a krátkodobo aj na slovenskú živnosť. Ďalšia z možnosti je práca na slovenskú pracovnú zmluvu, pričom máte založenú rakúsku živnosť, ale odvody sú hradené na Slovensku.

Odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne za Vás platí zamestnávateľ – ATENA na Slovensku. Tie sú už z platu, ktorý máte uvedený pri ponuke, odrátané.

Keď pracujete ako opatrovateľka v Rakúsku, musíte mať aktívnu živnosť, aby rodina dostala príspevok na opatrovanie. Vy, ak pracujete na slovenskú pracovnú zmluvu, ste na rakúskych úradoch vedená ako náš zamestnanec.

Platové podmienky za deň sa pohybujú od 50€-75€ pre opatrovateľky a 70 – 96,- na deň pre zdravotné sestry. Nemecký jazyk je potrebné ovládať na pokročilej úrovni.

To záleží od spolkovej krajiny, kde pracujete. Ak však ide o novo založenie živnosti, neplatíte nič. Stačí, ak sa zastavíte na WKO, ak Vás vyzvú, a podpíšete dokumenty. Ak ste už niekedy predtým živnosť mali a chcete si ju založiť znovu, platíte poplatok. V tom prípade Vám domov z WKO príde šek.”

Do Rakúska je v súčasnej dobe možne vycestovať so základnou znalosťou nemeckého jazyka. Ide o ponuky na slovenskú pracovnú zmluvu, kde ma opatrovateľka možnosť sa v nemčine zdokonaliť a rozšíriť si skúsenosti v oblasti opatrovania. Pri lepšie platených ponukách sa vyžaduje nemčina na komunikatívnej úrovní a skúsenosti zo zahraničia.

V Rakúsku, ak pracujete na živnosť, Vám budú peniaze vyplatené na konci turnusu rodinou priamo na ruku alebo ich dostanete na účet. V prípade, že Vaša mzda bude prevedená na účet, upozorníme Vás na to vopred. Pri ponukách na slovenskú pracovnú zmluvu Vaša mzda Vám bude uhradená na účet nasledujúci kalendárny mesiac. V tomto prípade máte možnosť čerpať zálohu.

Ak pracujete na rakúsku živnosť, sociálne a zdravotné poistenie si hradíte v Rakúsku. Výška poistného je 181,- euro mesačne a šek Vám zasiela príslušná rakúska poisťovňa. Ak pracujete na slovenskú pracovnú zmluvu, ste našou zamestnankyňou a podliehate legislatíve SR. Odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne za Vás hradí zamestnávateľ- ATENA na Slovensku.

V prvom rade si musíte podať prihlášku do zdravotnej poisťovne na Slovensku. Keďže Vaša živnosť sa nepozastaví a ani nezruší, musíte k prihláške doložiť slovenskú pracovnú zmluvu. Okrem toho si vyplníte formulár E104.