S pribúdajúcim vekom môžu ľudia potrebovať starostlivosť a pomoc, aby si zachovali nezávislosť a kvalitu života. Dve bežné možnosti starostlivosti o seniorov sú ambulantná starostlivosť a 24-hodinová starostlivosť v domácnosti. Obe možnosti prinášajú svoje výhody. Dnes budeme hovoriť o tom, ktorá z nich je najlepšou možnosťou podľa situácie.

Čo je to ambulantná starostlivosť?

Ambulantná starostlivosť sa vzťahuje na starostlivosť mimo zariadení, ako sú nemocnice alebo kliniky. Tento typ starostlivosti sa zvyčajne poskytuje ambulantne, čo znamená, že seniori nemusia navštevovať zariadenie. Ambulantná starostlivosť je vhodnou voľbou pre seniorov, ktorí sú ešte relatívne nezávislí a nevyžadujú rozsiahlu pomoc pri každodenných životných činnostiach.

Aké sú výhody ambulantnej starostlivosti?

Ambulantná starostlivosť je zvyčajne najlepšou voľbou pre ľudí, ktorí potrebujú časté monitorovanie, ale stále dokážu zvládnuť každodenný život sami. Seniori, ktorí trpia chorobami, ako je cukrovka, astma alebo iné chronické ochorenia, nemusia hľadať spôsob, ako sa dostať k lekárovi a čakať hodiny v prostredí zamorenom baktériami. Namiesto toho ich navštívi zdravotnícky pracovník. Ďalšia vec, na ktorú je ambulantná starostlivosť vynikajúca, je osobná hygiena. Inak zdravý senior, ktorý má problémy s pohybom, môže dostať pomoc, ktorú potrebuje, len keď ju potrebuje. A zvyšok dňa môže robiť to, čo ho teší.

Celkovo je ambulantná starostlivosť skvelou alternatívou k návšteve nemocnice. Vzhľadom na obmedzený počet hodín, ktoré zdravotnícki pracovníci strávia s pacientmi, je však najlepšou voľbou len pre malú skupinu seniorov. Väčšina z nich si vyžaduje 24-hodinovú starostlivosť v domácnosti.

V čom sa líši 24-hodinová opatrovateľská starostlivosť v domácnosti?

Na druhej strane, 24-hodinová opatrovateľská starostlivosť v domácnosti zahŕňa vyškolenú opatrovateľku, ktorá žije so seniorom v domácnosti a pomáha mu so širokou škálou každodenných činností. Tento typ starostlivosti je ideálny pre seniorov, ktorí potrebujú nepretržitú pomoc a radšej chcú zostať vo svojich domovoch, než sa presťahovať do opatrovateľského zariadenia.

Aké sú výhody 24-hodinovej starostlivosti v domácnosti?

Výber 24-hodinovej starostlivosti o seniorov v domácnosti má mnoho výhod. Po prvé, seniori dostanú individuálnu starostlivosť a pozornosť od vyškoleného opatrovateľa, ktorý sa venuje ich jedinečným potrebám. Opatrovateľ môže pomôcť so všetkým, od osobnej hygieny a prípravy jedla až po podávanie liekov a doprovod na lekárske vyšetrenia.

Po druhé, opatrovateľ je k dispozícii aj v prípade núdze. Opatrovateľ môže poskytnúť prvú pomoc, zavolať sanitku a všetko podrobne vysvetliť zdravotníckym pracovníkom. Keďže 24-hodinové opatrovateľky trávia so svojimi pacientmi veľa času, majú rozsiahle vedomosti o ich chorobách, alergiách a všetkých ďalších dôležitých informáciách.

Po tretie, 24-hodinová opatrovateľská služba môže byť pre seniorov a ich rodiny finančne výhodná. Často je lacnejšia ako presťahovanie do opatrovateľského zariadenia, najmä ak senior potrebuje rozsiahlu zdravotnú starostlivosť. A navyše, senior môže zostať na mieste, ktoré pozná a ktoré mu vyhovuje, čo má preukázateľné zdravotné výhody.

Napokon, 24-hodinová starostlivosť v domácnosti môže poskytnúť pokoj rodinným príslušníkom, ktorí nemôžu poskytovať nepretržitú starostlivosť. Vedomie, že ich blízky je v starostlivosti vyškoleného odborníka, môže pomôcť zmierniť úzkosť a stres.

Ak to zhrnieme, v prípade, že váš príbuzný potrebuje pomoc s meraním hladiny cukru v krvi alebo starostlivosťou o hygienu, ambulantná starostlivosť je skvelou voľbou. Avšak, ak už nie je samostatný, je najlepšie zvoliť 24-hodinovú opatrovateľskú službu v domácnosti.

Ak chcete pre svojho príbuzného alebo blízkeho len to najlepšie, sme tu, aby sme vám pomohli. Náš tím skúsených opatrovateľov sa venuje poskytovaniu individuálnej starostlivosti a podpory seniorom v pohodlí vlastných domovov. V spoločnosti Atena chápeme, že každý senior je jedinečný. Preto venujeme čas tomu, aby sme najprv pochopili potreby každého pacienta a potom mu našli najvhodnejšieho opatrovateľa. Naši opatrovatelia sú vyškolení tak, aby poskytovali súcitnú starostlivosť a aby sa ku každému klientovi správali dôstojne a s rešpektom. A v prípade, že potrebujete niečo viac, sme tu vždy aj pre vás.