Ako správne firmy realizujeme pre svojich interných zamestnancov mesačné teambuildingy, počas ktorých utužujeme vzťahy. Veď po náročnom pracovnom dni si treba aj oddýchnuť od pracovného zhonu a na chvíľu vypnúť. Teambuildingy navyše pomáhajú budovať kolektívne vzťahy a dodávajú silu a nadšenie do ďalšieho pracovného nasadenia. Patria k samozrejmostiam atraktívnych spoločností, ktoré sa o svojich zamestnancov starajú a chcú im poskytnúť priaznivé podmienky. Preto sa náš Atena tím pravidelne zúčastňuje nejakej voľnočasovej aktivity, v rámci ktorej zrelaxuje a odnesie si pekné zážitky.

Júlové potulky ATENY sa niesli v duchu EYOF-u

V prvý prázdninový mesiac sme využili prítomnosť medzinárodnej mládežníckej športovej udalosti EYOF-u (Európskeho olympijského festivalu mládeže) v Banskej Bystrici, kde sídli naša centrála, a rozhodli sme sa ísť povzbudiť mladé športové talenty. V jedno teplé štvrtkové popoludnie sme sa vybrali na Atletický štadión SNP, ktorý sa stal dejiskom disciplín z atletiky. Videli sme viaceré súťažné disciplíny: šprinty, beh cez prekážky, hod kladivom, skok do výšky, skok o žrdi.

Návšteva podujatia sa vyplatila, pretože akurát vtedy získali zhodou okolností medaily dve dievčatá z našej krajiny, zo Slovenska. Jedna športovkyňa sa v behu na 400 metrov umiestnila na striebornej priečke. Druhá získala bronzové miesto v disciplíne skok o žrdi. No mali sme možnosť vidieť víťaziť rozličné národnosti, Čechov, Poliakov, Maďarov, Ukrajincov, Srbov, Rumunov, Bulharov, Grékov, Chorvátov, Turcov, Talianov, Španielov,…Takže sme mali z návštevy podujatia skvelý športový zážitok a zažili sme jedinečný okamih, na ktorý budeme ešte dlho spomínať. Neskôr sme sa presunuli na divadelné predstavenie konané v rámci sprievodných podujatí, čím sme nemali núdzu ani o kultúrne vyžitie.

Atena

ATENA teambuilding – v auguste sa z nás stali vodáci

V auguste sme si chceli sami aktívne zašportovať, a tak sme sa vybrali splavovať druhú najdlhšiu slovenskú rieku, Hron. Odviezli sme sa autami do Táboriska Mlynčok nachádzajúceho sa pod obcou Lučatín, odkiaľ sme sa mikrobusom presunuli na začiatok vytýčenej trasy. Trasu splavu sme začali v dedinke Nemecká, ktorá je medzi Banskou Bystricou a Breznom. Odtiaľ naše veslá viedli do konečnej zastávky, do Lučatína. Splavili sme teda dvanásťkilometrovú dĺžku rieky rozdelení na dve skupiny, každá vo vlastnom rafte. Celý splav nám trval tri hodiny. Trochu dlhšie, no voda bola celkom plytká a viacerí z nás sú v splave začiatočníci a tento výlet absolvovali po prvýkrát. Mali sme šťastie na príjemné slnečné počasie. Potom, ako sme prišli do cieľa, sme boli síce trochu unavení, no na konto sme si pripísali novú skúsenosť a zážitok.

ATENA september v znamení akčnej hry

V septembri sme sa rozhodli zavítať do Laser Game v Banskej Bystrici, kde sme zažili kopec zábavy, akcie a adrenalínu. Ide o strategickú hru populárnu po celom svete, ktorá je založená na streľbe pomocou svetelných lúčov. Zúčastnila sa jej a zasúťažila si väčšina oddelení v zastúpení jedného zamestnanca: anglické, slovenské, chorvátske, IT, marketing a nesmel samozrejme chýbať ani náš šéf, ktorý nezostal nič dlžný svojej povesti a opäť raz meškal.

Rozdelili sme sa do dvoch tímov proti sebe súperiacim, červení vs. modrí, v rámci ktorých sme sa počas viacerých hier vystriedali. Táto hra je zameraná na rýchlosť, ale aj taktiku. A tak sme behali, skrývali sa za prekážkami, snažili sme sa zasiahnuť protihráčov, kým nás nepredbehnú a nezasiahnu ako prví. Náš šéf dokázal obrátiť svoje skóre a z predposledného miesta sa nakoniec vyšplhať na prvé. Boli sme hrou, do ktorej nám hrala hudba, v tmavej miestnosti takí uchvátení, že sme zabudli na čas a dvanásť minút hry ubehlo ako voda. Odchádzali sme síce spotení, no bohatší o skvelú zábavu, napätie a športový zážitok.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o našom dianí, nahliadnite do blogu o histórii našej firmy. Ponúkame veľa benefitov, kam patrí aj to, že vás odmeníme za odporúčanie uchádzača o prácu.