Holandsko, malá, ale očarujúca krajina na severozápade Európy, vyžaruje nádherné kúzlo, ktoré si získava srdcia všetkých, ktorí sa túlajú po jej malebnej scenérii. Veterné mlyny sa týčia ako strážcovia, ich ladné ramená sa kývajú s vetrom a na pozadí blankytnej oblohy vytvárajú fascinujúcu scénu. Zelená príroda odhaľuje mozaiku žiarivých tulipánových polí, kaleidoskop farieb, ktorý sa zdá byť nekonečný. Kanály zdobené malebnými mostíkmi a lemované pôvabnými domčekmi sa kľukatia historickými mestami, ako je napríklad Amsterdam, a v ich sklovitých vodách sa odráža podmanivá architektúra. Holanďania, srdeční a prívetiví, jazdia na bicykloch s ľahkou eleganciou a dodávajú uliciam nádych ležérnej elegancie. Keď slnko zapadne za obzor, vzduch sa naplní lákavou vôňou stroopwafels a čerstvo upečeného chleba, čo láka návštevníkov, aby ešte viac preskúmali túto očarujúcu krajinu.

Ale neberte nás len za slovo. Pozrite sa, čo si o tejto čarovnej krajine a jej obyvateľoch myslia opatrovateľky, ktoré pracujú s Atenou v Holandsku:

Sofka z Bulharska

Prečo chcem pracovať v Holandsku? Na túto otázku existuje mnoho odpovedí. Holandsko je veľmi usporiadaná, čistá a krásna krajina. S množstvom veterných mlynov, početnými kanálmi, v ktorých kvitnú ľalie, a čistými a malebnými dedinkami a mestami. A predovšetkým sú tam ľudia milí, usmievaví, priateľskí a ochotní.

Okrem toho Atena a jej zamestnanci poskytujú svojim opatrovateľom istotu. Vždy nájdu riešenie na všetky problémy, ktoré sa vyskytnú. Aneliya Kodzhanikolova (moja kontaktná osoba v Atene), vždy odpovedá na moje telefonáty a nájde riešenie na akýkoľvek problém, ktorý sa môže vyskytnúť počas mojej cesty do Holandska. Táto úprimnosť zo strany spoločnosti Atena mi dáva istotu a pokoj počas pracovného obdobia. Na znak úcty som od nich dostával malé darčeky na každý sviatok, napríklad na Vianoce a Veľkú noc. Keby som si mohol vybrať, kde budem žiť a pracovať, bezpochyby by som si vybrala Holandsko!

Bianca-Patricia-Anuta z Rumunska

Moja skúsenosť s Atenou je úžasná a profesionálna, som veľmi spokojná. Spoločnosť si vždy chce byť istá, že klient, ktorý cez nich pracuje, je v bezpečí a pracuje v rodine, kde sú dobré podmienky a pohodlie. S pacientmi som mala vždy dobrý vzťah a strávili sme spolu veľmi pekné chvíle v Amsterdame aj v Eindhovene. Túto agentúru odporúčam.

Romana z Chorvátska

Romana spolupracuje s Atenou od roku 2021. Počas posledných dvoch rokov sa starala o rôznych pacientov v Holandsku. Momentálne sa nachádza v krásnom Amstelveene, čo je predmestie Amsterdamu. Voľný čas má každú stredu a piatok. Romana a jedna ďalšia opatrovateľka sa striedajú každých niekoľko mesiacov – starajú sa o starú pani s demenciou. Tu je to, čo nám poslala:

Gitana z Litvy

Pracujem ako opatrovateľka v Holandsku od roku 2022. So službami Ateny som veľmi spokojná. Starajú sa o to, aby všetko prebiehalo hladko. Na mieste, kde pracujem, zdravotná sestra raz za čas zhodnotí celkový zdravotný stav človeka a odpovie na všetky otázky, ktoré sa môžu vyskytnúť. Ingrida Mileryte mi stála po boku na každom kroku. Poskytla mi podrobné informácie a vysvetlila mi všetko, čo som potrebovala vedieť. Je tu pre mňa vždy, keď ju potrebujem.

Ina-Augustina z Rumunska

V auguste minulého roka som začala pracovať v Holandsku. Pôvodne som mala zostať 7 týždňov, ale tento rok som sa vrátila domov. Rodina je milá. Skvele sa s nimi pracuje. Komunikujeme po taliansky.

Na Holandsku sa mi páči predovšetkým dochvíľnosť. Aj verejná doprava je veľmi dobre organizovaná. Cudzinec sa ľahko dostane kamkoľvek, ak vie po anglicky. V Holandsku hovorí po anglicky 95 % obyvateľov. Ich výslovnosť je perfektná! Keď sa s niekým rozprávate, ani si neuvedomíte, že sú to Holanďania. Holanďania sú tiež neuveriteľne priateľskí – úsmevy vidíte všade: v obchode, na ulici, v autobuse. Takmer všade.

Nadezhda z Bulharska

Volám sa Nadežda a v Holandsku pracujem prvýkrát ako opatrovateľka. Prišla som v apríli, keďže ma moja známa odporučila rodine, kde som bola umiestnená v Zeiste. Očarila ma srdečnosť a zaobchádzanie, ktorého sa mi dostalo. Starala som sa o muža, ktorý mal zriedkavé neurologické ochorenie, ale pomôcky, ktoré používal, mu pomáhali ľahšie sa pohybovať. Medzi moje povinnosti patrilo pripravovať mu raňajky, pripravovať mu oblečenie a sprevádzať ho na bicykli, aby som mu v prípade potreby bola nápomocná. Podmienky, ktoré mi boli ponúknuté, boli úžasné, moja vlastná izba bola veľmi pohodlná. Jej súčasťou bolo aj všetko, čo som potrebovala. Dvakrát do týždňa som mala voľno a využila som ho na spoznávanie okolitých pamiatok.

Súčasný pacient Nadezhdy

Teraz som u pacientky, ktorá je pôvodom Bulharka. Pani tu potrebuje pomoc iných kvôli ťažkej demencii a operácii, ktorú podstúpila. A opäť poviem, že starostlivosť o človeka je na prvom mieste. Preto majú vybavenie, ktoré uľahčuje prácu opatrovateľovi. Odkedy som s ňou už druhý mesiac, vidím, že sa žena zlepšila. Opäť takmer sama chodí. Pripravujem jej jedlá, ktoré sú známe z jej rodnej kuchyne. Dvakrát denne ju beriem von, na čerstvý vzduch s vozíkom. Nie je ťažké sa pohybovať, pretože cesty sú urobené pre pohodlie ľudí, ako je ona. Veľa sa usmieva – myslím, že na ňu pôsobím pozitívne. Som uvoľnená, čo je pre ľudí s demenciou dôležité.

Milé gesto je niekedy veľmi potrebné, aby mali pocit, že nie sú sami a že niekomu na nich záleží. Žijem s jej rodinou, ktorá je opäť rada, že má niekoho, ako som ja, kto ich mame venuje pozornosť a starostlivosť. V deň voľna môžem cestovať, pretože doprava je na výnimočnej úrovni, takže mám istotu, že sa vrátim načas. Baví ma skúšať niečo nové v mojej profesijnej oblasti a teší ma, že sa to pozitívne odráža na ľuďoch, o ktorých sa starám. Oni to oceňujú.

Chcete aj vy zažiť atmosféru Holandska a zarobiť 1800 EUR mesačne? K tomu všetkému by ste nemuseli platiť za stravu a ubytovanie. Jediné, čo musíte urobiť, je kontaktovať nás. O zvyšok sa postaráme za vás!