Dlho sa o tom len šepkalo, no dnes už vieme že kórejský Samsung definitívne rozhodol o osude svojho závodu vo Voderadoch. Po necelých 10 rokoch fungovania presúva výrobu LCD modulov do 20 km vzdialeného závodu v Galante. Prečo sa vedenie spoločnosti takto rozhodlo? Čo čaká zamestnancov z Voderadov?

Klesajúci dopyt po produktoch, znižovanie tržieb, rastúca cena práce a optimalizácia nákladov – toto sú faktory, ktoré spôsobili presunutie Voderadskej výroby Samsungu do Galanty. Vedenie spoločnosti predpokladá, že vďaka zlúčeniu výrobných závodov dokážu efektívnejšie využívať firemné prostriedky a výrobné kapacity.

Vo Voderadoch aktuálne pracuje viac ako 1 500 zamestnancov, z toho 568 kmeňových. Vedenie spoločnosti vydalo vyhlásenie, že kmeňoví zamestnanci majú prácu garantovanú aj po presunutí výroby. Agentúrnym zamestnancom nie. A tých je väčšina – dve tretiny (približne 1 000) zamestnancov pracuje v kórejskej spoločnosti prostredníctvom pracovnej agentúry. Ich osud je zatiaľ nejasný.

Náš tím sa zaujíma o osudy ľudí, ktorí presunutím práce prídu o prácu. Už v súčasnosti im vieme ponúknuť 500 aktuálnych pracovných príležitostí v blízkom okolí Voderadov a celkovo vyše 3 100 po celom Slovensku. Nájdete ich na našej webstránke a v prípade záujmu nás môžete kedykoľvek kontaktovať.