Počas prázdnin majú veci tendenciu spomaľovať sa. Investujte preto aspoň krátky čas na zamyslenie sa nad vašou prácou. Či už prácu máte a chcete ju zmeniť alebo ju hľadáte, vždy je čo zlepšovať a nájsť si čas na sebareflexiu.

V prípade, že neviete, kde začať, bude pre vás tento zoznam rýchlych rád takou malou užitočnou vôdzkou.

 1. „Vygooglite“ sa
  Zadajte svoje meno v úvodzovkách do vyhľadávača Google a uvidíte, čo sa o Vás píše.
 2. Stretnite sa s terajšími alebo bývalými kolegami
  Opýtajte sa ich, ako Vás vnímajú/li, na vaše klady a zápory. Rozviňte debatu, v akej pracovnej pozícii by si Vás vedeli predstaviť a povedzte im o svojej predstave ideálnej práce.
 3. Dajte o sebe vedieť
  Vytvorte si svoje profesionálne portfólio, životopis a rozpošlite ho najskôr svojim známym, zároveň ich požiadajte o spätnú väzbu a pomoc pri hľadaní vašej vysnenej práce.
 4. Aktualizujte svoj LinkedIn profil
  Zmeňte fotografiu za aktuálnu. Fotka 400×400 pixelov je ideálna. Skontrolujte si, či máte uvedené všetky údaje, ak nie, aktualizujte ich. Pozrite si, koľko ľudí si pozeralo Váš profil.
 5. Vytvorte si zoznam kníh, ktoré by vám mohli pomôcť v budovaní vašej kariéry
  Požiadajte svojich priateľov alebo kolegov o knižné odporúčania. Keď už zoznam máte, postupne ich začnite čítať a píšte si myšlienky, ktoré sú vám blízke.
 6. Dajte si navrhnúť a vytlačiť osobné vizitky
  Je to lacný spôsob, ako nechať nielen dojem, ale aj informáciu o vás iným – pre vás dôležitým osobám. Vizitka by mala obsahovať meno, priezvisko, vaše osobné číslo a osobný email.

Prajeme vám veľa šťastia na ceste k budovaniu „vlastnej značky“. Nezabúdajte, že tak, ako sa staráte o seba, tak sa musíte starať aj o svoju „značku“.