Chráňte si svoje zdravie, akoby bolo vaším najcennejším majetkom, pretože skutočne je.“ – Anon

Studený zimný vietor nie je len predzvesťou sviatočného obdobia; často so sebou prináša aj svojho menej vítaného spoločníka: chrípku. V profesionálnom svete chrípka nepredstavuje len zdravotný problém. Je to potenciálna prekážka, neplánovaná pauza, ktorá môže narušiť náš pracovný rytmus, znížiť produktivitu a brániť dosiahnutiu cieľov. S určitou dávkou proaktivity však môžeme chrípku prekonať a zabezpečiť, aby naša kariérna dráha zostala nezastavená.

Osobná hygiena – cesta k produktivite

Naše kancelárie a pracoviská sú často ohniskom baktérií. Pravidelné umývanie rúk sa stáva prvoradým, najmä ak často prichádzate do styku so spoločnými kancelárskymi prostriedkami. Uprataný stôl a bežné čistenie pracovného priestoru môže nielen znížiť riziko chrípky, ale aj ponúknuť čistejší duševný priestor pre lepšie sústredenie a kreativitu.

Profesionálne povedomie: Poznajte svoje prostredie

Informovaní profesionáli vyniknú. Ak ste si vedomí zvýšeného počtu prípadov chrípky v okolí vášho pracoviska, možno je čas prijať ďalšie preventívne opatrenia. Virtuálne stretnutia namiesto osobných stretnutí alebo práca na diaľku počas určitého obdobia môžu pomôcť znížiť expozíciu a zároveň zabezpečiť, aby ste zostali čo najproduktívnejší.

Posilnite svoju imunitu, zvýšte svoju výkonnosť

Čím sme zdravší, tým energickejšie a efektívnejšie môžeme fungovať. Kľúčovú úlohu tu zohrávajú živiny. Do svojho jedálnička zaraďte potraviny bohaté na vitamín C, ako sú pomaranče a jahody, získajte vitamín D zo slnečného žiarenia alebo obohatených potravín a pridajte zdroje zinku, ako sú semienka a celozrnné výrobky. Považujte ich za palivo pre svoj profesionálny motor, ktorý vás udrží v pohybe a pripravený zvládnuť akúkoľvek výzvu.

Inovujte svoju zdravotnú stratégiu

Tak ako hľadáme inovatívne riešenia v podnikaní, prečo nie aj v oblasti zdravia? Začítajte sa do postupov, ktoré posilňujú zdravie pľúc, napríklad do dýchacích cvičení. Zvážte interiérové rastliny do svojich kancelárskych priestorov; nielenže čistia vzduch, ale môžu tiež zlepšiť náladu a kreativitu. Počas pracovnej doby pite dostatok vody – je to jednoduchý úkon, ktorý zabezpečí, že obranyschopnosť vášho tela zostane silná a vaša koncentrácia ostrá.

Buďte empatickí a zodpovední

Ak by ste niekedy podľahli chrípke, nejde len o vlastné zotavenie, ale aj o to, aby ste boli zodpovedným členom tímu. Pracujte z domu, v prípade potreby delegujte úlohy a vždy dodržiavajte hygienu. Vedenie s empatiou zaručí, že keď sa vrátite, vrátite sa do tímu, ktorý bude zdravý a zároveň ocení vaše ohľaduplné konanie.

V personálnej agentúre Atena nezosúlaďujeme len kandidátov s pracovnými miestami; veríme v podporu holistického prístupu k profesionálnemu životu. Byť v špičkovej zdravotnej kondícii je základným kameňom na dosiahnutie bezkonkurenčného profesionálneho úspechu. Spolupracujte so spoločnosťou Atena a vydajte sa na cestu, na ktorej vaše zdravie aj kariéra budú žiariť bez ohľadu na ročné obdobie.