Ak ste opatrovateľ alebo dokonca uvažujete o kariére opatrovateľa, Belgicko môže byť pre vás ideálnou destináciou. Predstavte si miesto s úžasnou prírodou, bohatou kultúrou, chutným jedlom a predovšetkým s ľuďmi známymi svojou srdečnou povahou. Belgicko spĺňa všetky tieto podmienky, a preto je rajom pre opatrovateľov.

Prírodné bohatstvo v Belgicku

Predstavte si, že vezmete svojho staršieho opatrovaného na pokojnú prechádzku do sviežeho Ardenského lesa alebo obdivujete pokojnú krásu pobrežia Severného mora. Belgicko ponúka rozmanité prírodné krásy, ktoré môžu omladiť opatrovateľa aj opatrovaného. Pokojné prostredie má terapeutické účinky a čo je na ich zažitie lepšie ako Belgicko?

Vychutnajte si bohatú kultúru a kuchyňu

Belgicko je viac ako len čokoláda a vafle. Táto krajina sa môže pochváliť hlbokou históriou, ktorá sa odráža v jej umení, architektúre a festivaloch. Ako opatrovateľ sa môžete ponoriť do tejto kultúry, čo vám poskytne príležitosť nadviazať kontakty s miestnymi obyvateľmi a obohatiť svoju cestu opatrovania.

Ďalšou oblasťou, v ktorej Belgicko vyniká, je jedlo. Od lahodných praliniek až po výdatné dusené jedlá – každý si tu nájde kulinársky zážitok. Spoločné jedlo môže byť často začiatkom srdečných rozhovorov a spomienok.

Belgičania: priateľská partia

Hlavnou podstatou Belgicka sú však jeho obyvatelia. Belgičania sú známi svojou prívetivosťou a otvoreným srdcom, vďaka ktorým sa cudzinci cítia ako doma. Táto vlastnosť je pre opatrovateľov neoceniteľná, pretože budovanie dôvery a vzťahov s prijímateľmi starostlivosti je základom tejto úlohy.

Opatrovanie v Belgicku verzus Nemecko

Ako sa teda líši opatrovanie v Belgicku od susedného Nemecka? Na začiatok, v spoločnosti Atena v Belgicku môžu opatrovatelia očakávať atraktívnejší plat. V Nemecku sa čistý mesačný plat u spoločnosti Atena pohybuje od 1500 do 1800 EUR pre skúsených opatrovateľov s lepšou znalosťou nemčiny. Zatiaľ čo v Belgicku sa táto škála pohybuje od 1850 do 2150 EUR mesačne v čistom.

Okrem toho viacjazyčná štruktúra Belgicka ponúka viac príležitostí. Na rozdiel od prevažne nemecky hovoriaceho obyvateľstva Nemecka sa v Belgicku môžu opatrovatelia pohybovať vo viacerých jazykoch, ako je flámčina, francúzština, angličtina, nemčina a príležitostne aj ďalšie jazyky. Táto rozmanitosť môže byť výhodná najmä pre opatrovateľov, ktorí sa dobre dorozumievajú viacerými jazykmi.

Objavte množstvo príležitostí s Atenou

Hoci Belgicko vyniká ako výnimočné miesto pre opatrovateľov, je to len jeden klenot v korune príležitostí, ktoré Atena poskytuje. Naše rozsiahle portfólio sa rozprestiera vo viacerých krajinách vrátane Nemecka, Rakúska, Holandska, Spojeného kráľovstva a Írska. A to je len začiatok. Neustále sa snažíme rozširovať naše obzory, čím zabezpečujeme, aby opatrovatelia mali pri hľadaní ideálneho pracovného prostredia množstvo možností. Takže nech si svoju cestu opatrovateľstva predstavujete kdekoľvek, Atena je tu, aby ju uskutočnila.