Vlhká terapia, predstavuje moderný prístup k liečbe rán. Využíva jednoduchú, ale veľmi účinnú metódu, ktorá v rane vytvára optimálne vlhké prostredie – vhodné riešenie pre rôzne typy nehojacich sa rán.

Postup vlhkej terapie

Pri tomto procese sa používajú vankúšiky napustené špeciálne vyvinutým roztokom, ktorý účinne čistí ranu. Aktívne častice v hydrokoloidnom obväze reagujú s tekutinou vytekajúcou z rany a vytvárajú gélovú látku, ktorá podporuje ideálne prostredie na hojenie. Každé krytie má svoje špecifikácie a je vhodné pre konkrétny typ alebo fázu hojenia rany. Výber konkrétneho typu vlhkého krytia závisí od faktorov, ako je prítomnosť nekrózy alebo bakteriálnej infekcie, hĺbka rany a citlivosť kože pacienta. Ďalším aspektom sú alergie a úroveň spolupráce pacienta.

Vykonávanie vlhkej terapie

Vlhkú terapiu vykonávajú agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti v domácom prostredí pacienta. Táto metóda sa ukazuje ako nákladovo efektívny spôsob hojenia pooperačných aj chronických rán. Nielenže lepšie pomáha pacientovi a prispieva k rýchlejšiemu a účinnejšiemu zotaveniu rany, ale šetrí aj cenný čas zdravotníckych pracovníkov.

Výhody vlhkej terapie

  • Nákladovo efektívne hojenie: Vlhká terapia slúži ako finančne efektívny prostriedok hojenia rán a predstavuje vhodné riešenie pre pooperačné aj chronické prípady.
  • Lepšia starostlivosť o pacienta: Táto metóda výrazne zlepšuje výsledky liečby pacientov, pretože prispieva k rýchlejšiemu a účinnejšiemu hojeniu rán.
  • Časová efektívnosť: Vlhká terapia šetrí čas zdravotníckych pracovníkov a umožňuje im efektívnejšie rozdeliť svoje zdroje.

Štatistiky o vlhkej terapii a starostlivosti o seniorov

Štúdie ukázali, že zaradenie vlhkej terapie do rutinnej starostlivosti o rany môže viesť k 30 % skráteniu celkového času hojenia, čím sa minimalizuje riziko komplikácií. To je obzvlášť prospešné pre seniorov, ktorým pomáha pri prevencii a liečbe stavov, ako sú diabetické vredy a dekubity. Vďaka jemnej a účinnej povahe vlhkej terapie je obzvlášť vhodná pre starších ľudí s citlivou pokožkou. Týmto spôsobom sa zvyšuje ich celkový komfort a pohoda.

Vyberte si inováciu v starostlivosti

V Atene veríme, že prijatie moderných trendov v zdravotnej starostlivosti je kľúčové pre poskytovanie špičkových služieb našim klientom. Snažíme sa poskytovať nielen najlepších ošetrovateľov, ale aj zostať informovaní o inovatívnych postupoch, ako je napríklad vlhká terapia. Naše úsilie presahuje rámec lídrov; snažíme sa byť priekopníkmi v zavádzaní najmodernejších metód, ktoré zvyšujú pohodu osôb v našej starostlivosti.