V piatok a v sobotu sme pre nás úspešný rok 2019 ukončili spoločným výletom do Viedne a dlho očakávaným každoročným vianočným večierkom. 

Piatok 13. nás vôbec neodradil a vyrazili sme už v skorých ranných hodinách, aby sme stihli všetko podľa plánu. Kým sme však prišli do nášho cieľa, doplnili sme si energiu šlofíkom. Po 4 hodinách cestovania sme konečne mohli vidieť krásu Schonbrunnu (v ktorom nežila iba cisárovná Sisi) na vlastné oči. Každá z miestností prekypovala prepychom a iným umeleckým slohom a štýlom.

Po prehliadke sme si naplnili hladné bruchá (tradičnou viedenskou šniclou, ale aj inými variantami ponúkaného menu), ktoré sme ešte “vybehali” v schonbrunnských záhradách. Tie bohužiaľ vzhľadom na ročné obdobie neboli rozkvitnuté, no aj napriek tomu sme si tie výhľady patrične užili. Výlet sme zakončili na vianočných trhoch s výborným punčom či inou pochutinou.

Náš nasledujúci večer sa niesol v duchu svetielok, zábavy a dobrého jedla (kapustnica musí byť). O krátky program sa postaral mladý tanečný pár z tanečnej školy K-dance a Michal Barbier so svojimi parkour kúskami. Hneď po ich vystúpení sme odštartovali zábavu na tanečnom parkete my. Keď sme už nevládali, čas sme si krátili fotením sa vo fotobunke alebo pri stole s koláčmi. Nechýbala ani tombola, po ktorej pokračovala zábava v plnom prúde až do rána. A my sme si tak užívali dlouhou noc.

Pridajte sa k nám a budúci rok môžete byť súčasťou podobných zážitkov aj Vy.