Poznáte to – týždeň má päť pracovných dní a každý z nich zaberáte na plný plyn. Ak človek nenájde ten správny druh relaxu, hrozí mu duševné vyhorenie. Aj v našej agentúre pracujeme tvrdo, preto sme sa kolegov opýtali, čo je pre nich tým najlepším relaxom.

Trávia voľný čas aktívne alebo pasívne? Ktoré miesta radi navštevujú a čomu by sa v budúcnosti chceli venovať?

Kamila Hrnečková

z obchodného oddelenia Ateny

Naša manažérka Kamila musí byť vždy v strehu. Komunikuje s obchodnými partnermi, vyhľadáva nových partnerov, bez telefónu sa nepohne ani na krok a často si balí kufor na služobné cesty. Kamila je zodpovedná za to, aby oddelenie napredovalo, takže svoju prácu berie s plným nasadením a ako pravá ruka nášho riaditeľa má pracovný diár zaplnený odhora po spodok.

Bez pohybu by to nebola ona

Kde čerpá energiu do ďalších dní? „Aspoň dvakrát do týždňa si idem po práci zacvičiť do fitnes centra a pohyb mám aj vďaka môjmu psovi, ktorý miluje, keď mu hádžem loptičku alebo lietajúci tanier. Takto sa vždy perfektne odreagujem od stresu,“ hovorí. Sympatická Zvolenčanka si rada vybehne s kamarátmi a priateľom Patrikom na Pustý hrad. „Pohyb a príroda, to je to, čo by som dopriala úplne každému, kto pracuje v kancelárii a pod stresom,“ hovorí. A že je šport súčasťou jej identity, potvrdzuje aj skutočnosť, že sa osem rokov venovala kanoistike. Práve k tomuto koníčku by sa rada vrátila. Treba už len nájsť dostatok voľného času.

Kamila Hrnečková miluje aj jazdu na kolieskových korčuliach.
Kamila Hrnečková miluje aj jazdu na kolieskových korčuliach.

Marin Nedelev

z bulharského oddelenia Ateny

Marin je súčasťou tímu, ktorý sa v agentúre stará o zákaznícku podporu, takže musí rýchlo zareagovať na všetky podnety od našich klientov. Práve v týchto dňoch otvárame novú kanceláriu v Bulharsku a Marin hrá v tomto smere veľmi dôležitú úlohu.

Miluje rybačku a cestovanie

Keď si chce náš bulharský kolega vyčistiť hlavu, zbalí si udice, stoličku a vyberie sa na ryby. Pri tejto aktivite strávi aj hodiny a je pre neho tým najlepším relaxom. Okrem udice má však aj ďalších dvoch priateľov – počítač s videohrami a cestovný pas. „Pri hrách uvoľním tlak aj napätie a upokojím sa a cestovania sa neviem nasýtiť. Začal som s ním v devätnástich rokoch a mám skutočne rád, keď stretávam zaujímavých ľudí, učím sa o cudzích kultúrach a skúšam novú kuchyňu,“ hovorí. Dôležité pre neho ani tak nie sú súradnice miesta, na ktoré vyrazí, ale ľudia, ktorí vyrazia s ním.

Marin Nedelev cestuje po svete so svojou priateľkou.
Marin Nedelev cestuje po svete so svojou priateľkou.

Máte pocit vyčerpanosti? Zistite, či vám hrozí duševné vyhorenie.

Kristína Šopoňová

z nemeckého oddelenia Ateny

Kristínu by ste našli sedieť v kancelárii nášho nemeckého oddelenia, kde dvíha jeden telefonát za druhým. Ľuďom, ktorí chcú pracovať ako opatrovatelia, pomáha nájsť prácu, vybaviť všetky potrebné veci od prvého kontaktu až po vycestovanie a komunikuje tiež s obchodnými partnermi.

Vypne vďaka priateľom

Po takom dni, keď sa telefón len sotva odlepí od ucha, sa musí Kristína hlavne dobre vyspať. Dobrou predpoveďou na jej úspešný deň sú teda skvelé ranné prebudenie a kvalitná káva. „A keďže mám sedavé zamestnanie, po práci si rada vyrazím zacvičiť alebo na prechádzku. Čo mi však najviac dobíja energiu, sú stretnutia s priateľmi. Vďaka nim dokážem vždy prísť na iné myšlienky – a práve to je podľa mňa veľmi dôležité,“ vysvetľuje Kristína.

Jej obľúbeným miestom je Neziderské jazero v Rakúsku. „Rada sa tam vraciam. Sadnem si na mólo a vychutnávam si z neho západ slnka. Vždy sa potom cítim ako znovuzrodená.“ Do budúcna má v pláne pomôcť psom v slovenských útulkoch. „Chcem ich pravidelne venčiť, pretože to je najmenej, čo pre nich človek môže urobiť. Skúsiť tiež zohnať sponzorov, ktorí by podporili zlepšenie podmienok v útulkoch a pomôcť, aby si čo najviac psíkov našlo svoje rodiny,“ dodáva Kristína.

Kristína Šopoňová (druhá zľava) príde na iné myšlienky vďaka priateľom.
Kristína Šopoňová (druhá zľava) príde na iné myšlienky vďaka priateľom.