Všetci asi tušíme prečo je to tak. Najväčšiu zásluhu na tom má už toľko krát spomínaný COVID 19.

Nezamestnanosť v Európe sa kvôli koronakríze môže zdvojnásobiť. V ohrození by sa kvôli znižovaniu miezd a pracovných hodín mohlo ocitnúť až 59 miliónov pracovných miest. 

Odhaduje sa, že Európska únia by sa vrátila do stavu pred krízou už  v poslednom kvartáli budúceho roka. V najhoršom scenári sa hovorí, že sa miera nezamestnanosti budúci rok vyšplhá na 11,2 percenta a na úroveň roku 2019 sa nevráti skôr ako v roku 2024.

Viete však koľko ľudí je naozaj bez práce ?

Štatistiky a štúdie Eurostatu z apríla 2020 hovoria, že v Európe je to  až 14,079 milióna mužov a žien, z toho 11,919 milióna v eurozóne.

Keby sme to porovnali s obyvateľstvom krajín Európy znamenalo by to, že všetci obyvatelia Belgicka a Litvy by boli bez práce.

MIERA NEZAMESTNANOSTI

Ako si teda nájsť prácu a znížiť počet nezamestnaných ?

Je to jednoduché a my Vám s tým pomôžeme. Či už chcete pracovať na Slovensku alebo v zahraničí. Máme pre vás rôzne pracovné pozície z ktorých si môžete dokonca vyberať.

Pomôžeme vám s vybavením cesty do zahraničia alebo v rámci Slovenska a takisto so všetkými potrebnými dokumentami. Zamestnáme aj vašich známych a dokonca za ich odporučenie dostanete bonus až do výšky 300€ !

Pracovné miesta sa rýchlo míňajú, a nikdy nevieme kedy sa hranice a prevádzky zas zatvoria a vy ostanete doma bez práce a príjmu. Kontaktujte nás čo najskôr. Spoločne dokážeme prekonať akúkoľvek situáciu a pomôcť európskej ekonomike zase rásť a vytvoriť silnú reťaz, pretože  reťaz je taká silná, aký je jej najslabší článok.

ZDROJE:
https://www.google.tn/publicdata/explore?ds=z8o7pt6rd5uqa6_&ctype=l&strail=false&nselm=h&met_y=unemployment_rate&fdim_y=seasonality:sa&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country_group&idim=country:at:nl:lu:de:es:ie:sk:hu&tstart=410227200000&tunit=M&tlen=337&hl=en&dl=en&iconSize=0.5&uniSize=0.035#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=unemployment_rate&fdim_y=age_group:y25-74&fdim_y=seasonality:sa&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country_group&idim=country:at:nl:de:es:sk:hu:be:bg:hr:cz:uk:it&ifdim=country_group&tstart=1549321200000&tend=1591308000000&hl=en_US&dl=en&ind=false

https://finweb.hnonline.sk/zahranicna-ekonomika/2133612-nezamestnanost-v-europe-sa-kvoli-koronakrize-moze-zdvojnasobit-ohrozenych-je-59-milionov-pozicii

https://europa.eu/european-union/sites/europaeu/files/population_sk.pdf