Vianoce sa považujú za najkrajšie obdobie v roku, sviatky pokoja a lásky. Veľa ľudí ich chce stráviť v kruhu rodiny a svojich najbližších. No niektoré profesie musia pracovať aj počas tohto obdobia, pretože by sa bez nich ľudstvo nezaobišlo. Sem patria záchranári, lekári a iný zdravotnícky personál, policajti, požiarnici, rušňovodiči, šoféri autobusov, verejnej dopravy či taxislužieb. Výnimkou nie je ani opatrovateľský personál, či už ten v domovoch dôchodcov alebo vykonávajúci 24-hodinovovú opateru, keďže seniori si vyžadujú opateru bez ohľadu na dátum v kalendári.

Záujem o prácu opatrovateľky je aj na Vianoce

Veľa opatrovateliek má napriek tomu záujem vycestovať do zahraničia aj cez vianočné a novoročné sviatky. Uchádzačiek je tento rok dokonca oproti minulým rokom viac. Od nového roka býva totiž k dispozícii menší počet pracovných ponúk na opatrovanie. Január až marec patria k slabším mesiacom, kedy je miest a rodín na obsadenie pomenej. Kandidátky musia potom na prácu dlhšie čakať, preto im nerobí problém odísť za prácou ani počas Vianoc. Dôvodom záujmu vycestovať aj cez vianočné obdobie je najmä neistá budúcnosť toho, čo nás v ďalšom roku čaká a neustále rapídne zdražovanie všetkého, vysoké ceny energií a inflácia.

Vianočné provízie

Ďalšou vecou, ktorá láka opatrovať do zahraničia cez sviatky je to, že si zarobíte viac ako v bežné dni, čo sa oplatí. Tieto peniaze môžete následne použiť na pekné chvíle voľna s rodinou, potom čo sa vrátite domov z turnusu. Máte šancu dopriať si za ne to, po čom ste už dlho túžili, alebo zaplatiť účty, ktoré potrebujete uhradiť. Ako opatrovateľka si môžete prilepšiť o vianočné a novoročné bonusy za odpracované sviatky až do výšky 100%. Tým si privyrobíte o celkom peknú sumu. Konkrétnejšie informácie o vianočných bonusoch nájdete v pracovných inzerátoch na našej stránke.

Ďalším dôvodom, prečo je dobrým rozhodnutím vycestovať počas Vianoc, je, že sa vám len tak ľahko nenaskytne príležitosť zažiť sviatočnú atmosféru v inej krajine. Navyše, keďže by ste bývali v domácnosti seniora, ušetríte na energiách – kúrení, elektrine, vode, vo vlastnom dome. Ak si spočítate všetky tieto aspekty spolu s príplatkami za sviatky, naozaj tým získate.

Vianoce v inej krajine – nezabudnuteľná atmosféra

Môžete si odniesť nové skúsenosti a zážitky. Zažiť vianočné zvyky tradičné pre konkrétny štát. Naskytne sa vám možnosť spoznať jeho vianočné jedlá. Ochutnať zvyčajné pokrmy počas štedrovečernej večere či zbehnúť na vianočné trhy a nasať tú pravú atmosféru Vianoc v inom štáte. Na trhoch ochutnáte varené víno, punč alebo pečené gaštany. Budete obdivovať rôzne remeselné výrobky, vianočné ozdoby a suveníry, ktoré môžete priniesť rodine ako darček. Počas Silvestra v predvečer začínajúceho roka zas zakúsite atmosféru novoročných osláv v podobe ohňostroja, hudby a tanca.

Vianoce strávené za hranicami vašej domoviny môžu byť veľmi príjemným zážitkom, na ktorý budete spomínať celý život. Najmä, ak patríte medzi dobrodružné typy. Navyše, veľakrát majú rodiny a opatrovateľky veľmi dobré vzájomné vzťahy. Dosť rodín opatrovateľský personál vníma ako súčasť rodiny, čo sa prejavuje práve počas Vianoc. Vtedy je pri štedrovečernej večeri prítomný ako rovnocenný člen rodiny.

Stačí si vybrať z nášho širokého portfólia pracovných ponúk, ktoré sú rôznorodé, a toto zažijete aj vy. Môžete si zvoliť, či chcete stráviť Vianoce a Silvester s Novým rokom v Nemecku, Rakúsku či Holandsku. Získajte atraktívnu finančnú odmenu a pekné spomienky. V Atene vám zabezpečíme aj dopravu a ďalší servis.