Uvažovali ste niekedy o práci v zahraničí? Mnohí ľudia snívajú o cestovaní na nové miesta a spoznávaní rôznych kultúr, ale zamýšľali ste sa nad výhodami práce v zahraničí? Ak chcete posunúť svoju kariéru na vyššiu úroveň a chcete spoznať život v inej časti Európy, práca v zahraničí môže byť pre vás ideálnou príležitosťou. Ponúkame vám šesť hlavných dôvodov, prečo to urobiť.

Kariérny rast

Je to jednoduché – ak si rozšírite okruh, v ktorom si hľadáte prácu, môžete nájsť viac pracovných príležitostí. To znamená, že máte prístup k pozíciám rôznej úrovne v oblasti, v ktorej chcete rásť. A nielen to, ale práca s ľuďmi rôznych národností môže rozšíriť váš rozhľad a umožniť vám vidieť širší obraz.

Kultúrny ponor

Pri práci v zahraničí sa ponoríte do novej kultúry, čo môže byť obohacujúca a užitočná skúsenosť. Spoznáte rôzne zvyky, tradície a spôsoby života, čo vám pomôže v osobnom aj profesionálnom raste.

Nadobudnutie jazykových znalostí

Práca v cudzej krajine vám tiež môže pomôcť naučiť sa nový jazyk alebo zlepšiť svoje jazykové schopnosti. Žiadna hodina ani kurz vám nepomôžu naučiť sa jazyk rýchlejšie ako skutočná cesta do krajiny, kde sa ním hovorí. A schopnosť hovoriť ďalším jazykom je cenná zručnosť, ktorá vám otvorí dvere k novým možnostiam.

Vytváranie sietí

Práca v zahraničí vám pomôže vybudovať si sieť medzinárodných kontaktov, ktoré môžu byť prínosom pre budúce kariérne príležitosti. Nikdy neviete, koho stretnete alebo aké kontakty nadviažete.

Osobný rast

Práca v zahraničí môže byť náročnou skúsenosťou, ale aj urýchliť osobný rast. Budete sa musieť prispôsobiť novému prostrediu, spoznať nových ľudí a prekonávať prekážky. Tieto skúsenosti vám umožnia stať sa nezávislejšími, odolnejšími a sebavedomejšími.

Vyššie zárobky

Mnohé krajiny západnej Európy majú vyššie priemerné platy ako východná a stredná Európa. Prácou v zahraničí môžete mať príležitosť zarobiť viac peňazí a zlepšiť si životnú úroveň.

Koľko by ma stálo presťahovanie?

Sťahovanie do inej krajiny môže byť finančne náročné. Ak si zoberieme ako príklad Nemecko, priemerné nájomné za jednoizbový byt je 634 eur. Elektrina, kúrenie, voda a internet by vás vyšli v priemere na približne 300 eur. A keď k tomu pripočítame náklady na stravu, zdravotné výdavky, dopravu a oblečenie, môžeme ľahko minúť viac ako 1500 eur mesačne. Ak vezmeme do úvahy, že musíme zaplatiť aj zálohu za ubytovanie a počkať aspoň mesiac, kým príde prvá výplata, 5000 eur by bolo celkové minimum, ktoré potrebujete – a to v prípade, že si nájdete prácu do niekoľkých týždňov od príchodu.

Existuje aj iný spôsob?

Nebolo by pekné mať možnosť spoznať inú krajinu, ponoriť sa do jej kultúry a zlepšiť si jazykové znalosti bez toho, aby ste investovali čo i len cent? Presne to robíme v Atene. Keď s nami pracuje opatrovateľ, platíme mu vopred za dopravu. Keďže opatrovatelia žijú v dome pacienta, nemusia platiť za ubytovanie ani stravu. A ak opatrovateľ potrebuje nejaké peniaze, môžeme mu poskytnúť aj zálohu na mzdu. To znamená, že môžu mať všetky výhody práce v zahraničí a jediné, čo opatrovateľ potrebuje, je občiansky preukaz a nejaké oblečenie.

Tým sa služby spoločnosti Atena nekončia. Našim klientom sme k dispozícii pred začatím, počas a dokonca aj po skončení spolupráce s nami. A vďaka našim 15-ročným skúsenostiam a odhodlaniu neexistuje problém, ktorý by sme nedokázali vyriešiť.