Najkrajšie sviatky v roku budú čochvíľa klopať na dvere. A vy rozmýšľate nad tým, ako na Vianoce obdariť svojho staršieho príbuzného a stále ste neprišli na ten správny vianočný darček? Ak ste odpovedali súhlasne, máme pre vás riešenie. Vianočné dary je najlepšie zabezpečovať v dostatočnom predstihu, preto dlho neotáľajte.

Opatrovateľský personál – vhodný vianočný darček

Ak Váš blízky či vzdialenejší príbuzný alebo známy potrebuje pomoc so základnými úkonmi, s domácimi činnosťami alebo len obyčajné rozptýlenie, môžete mu pomôcť tak, že mu zabezpečíte opatrovateľku v rámci kvalitnej 24-hodinovej domácej opatery. Starostlivú a ochotnú, ktorá mu bude s úctou pomáhať a starať sa o neho.

Predvianočný čas sa spája s rýchlym tempom a neustálym náhlením sa, čomu dokážete predísť aj vďaka opatrovateľke. Tá bude so seniorom tráviť čas a pomáhať so starostlivosťou o neho, čím vás odbremení od vianočného zhonu a stresu. A vy sa budete môcť venovať svojim povinnostiam a zostane vám dostatok času na prípravy všetkého potrebného. Nákupy, upratovanie, varenie, pečenie, výzdobu. Pretože o vášho otca, matku či iného rodinného príslušníka bude dobre postarané. A on sa nebude cítiť, ako keby ste naňho zabudli.

Opatrovateľka mu vyplní čas aj v prípade, že sa rozhodnete zájsť si na vianočnú dovolenku, napríklad zalyžovať do hôr. Tiež ak máte v pláne cestovať a seniora nemôžete zobrať so sebou, lebo by takúto cestu pre diagnózu nezvládol, nezostane sám, keď ho zveríte do rúk opatrovateľky. Ak ku vám príde na Vianoce návšteva, budete sa môcť v pokoji sústrediť na to, aby ste sa jej mohli venovať.

Opatrovateľka a senior sa môžu podieľať na prípravách

Opatrovateľka vtiahne do deja diania a predvianočných príprav aj seniora. Zapojí ho do vianočných činností. Môžu spoločne pripravovať vianočné pečivo, koláče a pokrmy, ozdobovať vianočný stromček a dom, baliť darčeky, pozerať vianočné filmy a rozprávky či ísť na prechádzku zasneženou krajinou. Opatrovateľka a senior majú na výber z rôzneho množstva aktivít. Toto portfólio je práve vo vianočnom období bohatšie na rozdiel od bežných dní.

Vyrábajú si ozdoby, vytvárajú pohľadnice pre vnúčatá seniora a venujú sa rozličných tvorivým prácam, pri ktorých vznikajú výrobky, ktorými sa dá niekoho obdarovať. Majú možnosť ísť na vianočné podujatia, vianočné koncerty do kostola, kde sa spievajú koledy, rovnako zájsť na vianočné trhy alebo nákupy do obchodných centier.

V niektorých prípadoch opatrovateľka dokonca nahrádza seniorovi rodinu, ktorá s ním nemôže tráviť Vianoce kvôli práci, veľkej vzdialenosti alebo jednoducho nemá možnosť pre istý dôvod zobrať si ho k sebe. Opatrovateľský personál býva v takejto situácii tým, kto seniorovi spestruje čas, rozveseľuje ho, inak by prežíval sviatky smutný a osamotený.

V ATENE vám radi pomôžeme

Pripravte svojmu seniorovi vianočné prekvapenie a obdarujte ho počas Vianoc kvalitnou opaterou spoľahlivej, starostlivej a skúsenej opatrovateľky. My v Atene vám radi zabezpečíme potrebnú 24-hodinovú starostlivosť vďaka nášmu personálu. V našej databáze sa nachádza už viac ako milión uchádzačov o prácu z rôznych kútov Európy. Určite z toľkého množstva kandidátov vyberieme vhodnú opatrovateľku či vhodného opatrovateľa presne podľa vašich požiadaviek, ktoré si stanovíte.

Nemusíte sa báť, že by vám počas sviatkov nemal kto pomôcť. Aj počas nich je k dispozícii naša 24-hodinová služba, kde sa na nás môžete obrátiť v prípade, že sa vyskytnú nejaké komplikácie. Zodpovieme vaše otázky. Na telefóne je prítomný konzultant pripravený rozprávať sa s opatrovateľkou v materinskom jazyku.

Aký máte názor na zabezpečenie opatrovateľky počas vianočných sviatkov?