Situácia vo svete je každým dňom komplikovanejšia. Denný prírastok infikovaných sa neustále zvyšuje a medzi obete koronavírusu so smrteľnými následkami patria už aj lekári a zdravotnícky personál. 

Nie je to tak, že behom ťažkých časov sa tvoria hrdinovia. My ich vtedy iba spoznávame. Majú možno tuctovú tvár a na ulici ich prehliadnete. No práve preto musia prísť aj tieto ťažké časy, aby sme videli viac ako ich tvár. Ich silu, výdrž, schopnosť vytrvať, prekonať najväčšie obtiažnosti a nepriazeň danej situácie, či prijímať údery, riskovať zdravie, sedemkrát spadnúť a ôsmy krát vstať.

Koronavírus je odolnejší ako sme si mysleli. Preto sa nedá vyzdvihnúť len jedno odvetvie, ktoré v aktuálnom stave robí pre spoločnosť maximum. Aj keď najväčší nápor je na zdravotníkov, veľká poklona patrí aj policajtom, hasičom a vojakom. Netreba tiež zabúdať na predavačky v obchodoch, ktoré sú dennodenne vystavované tlaku a bez väčšej ochrany. V úplných začiatkoch sa všetci snažili zabezpečiť si potraviny do domácností a v obchodných reťazcoch sa zhlukoval najväčší počet ľudí a teda najväčšia pravdepodobnosť prenosu infekcie. Podobne sú na tom aj kamionisti, ktorí musia zabezpečiť dostatok potravín do obchodných reťazcov a sú taktiež vystavovaní riziku nákazy.

Keď všetci spojíme sily, dohromady sa nám podarí zabezpečiť chod hlavných odvetví, aby sme mali čo jesť a aby sme sa mali na koho obrátiť v čase choroby a núdze. Pretože život neprestal existovať a aj naďalej tu sú ostatné ochorenia, ktoré nás bežne stretávajú a je potrebné ich riešiť akútne.

Život nezastal, iba sa zmenili podmienky nášho fungovania.

POČET POZITÍVNYCH A NEGATÍVNYCH TESTOV NA COVID-19 NA SLOVENSKU K 22.03.2020 (zdroj: TERAZ)