Vedeli ste, že rok 2019 je rokom prevencie? Naši zamestnanci majú v rámci vnútornej organizácie firmy možnosť využitia mikroskopického rozboru kvapky krvi. Táto metóda (vyšetrenie v tmavom poli) slúži pri odhaľovaní možných príčin zdravotných ťažkostí. Podáva mnoho dôležitých informácií o Vašom zdraví a tým Vás môže upozorniť na rané štádiá ochorení, deficity rôznych látok v aktuálnej strave, či zápaly v organizme.

Čo naši zamestnanci absolvujú?

Odobratím kvapky krvi z prsta môžu pod mikroskopom pozorovať tvar a pohyb svojich červených krviniek, štruktúru plazmy a fibrínových vlákien. Na základe tejto analýzy je priblížený zdravotný stav zamestnanca a sú mu navrhnuté odporúčania, ako by svoj stav mohol zlepšiť. Napríklad na podporu nízkeho železa v krvi môže pomôcť konzumácia antioxidantov v podobe zeleninových alebo ovocných štiav (predovšetkým cvikla a bobuľové ovocie – čučoriedky, ríbezle), prijímaním dostatočného množstva zelenej zeleniny si zabezpečíte dostatok vlákniny a omega 3 mastné kyseliny vám zase pomôžu zbaviť sa zvýšeného cholesterolu.

Pri súčasnom sedavom zamestnaní sa často menia aj stravovacie návyky a stereotypy s tým súvisiace. Víziou Academie Vitae, ktorá sa o starostlivosť našich zamestnancov postará, je nasmerovať ich k zachovaniu a obnove zdravia a kvality života. Výstupným produktom analýzy kvapky krvi je konzultácia o doterajšej výžive a celkovom stravovaní. Rovnako je možný komplexný popis potravín, ktoré sú potrebné na dosiahnutie cieľov alebo zmien týkajúcich sa zdravia, či lepšieho životného štýlu. Vo všeobecnosti platia 3 zásady zdravšieho životného štýlu: 

  • piť veľa čistej vody,
  • jesť viac zeleniny a ovocia,
  • zahrnúť do života dostatok pohybu.

Každý je zodpovedný za ochranu a podporu vlastného zdravia. V momente, keď si uvedomíte túto hodnotu a začnete sa oň starať, vtedy sa začnete približovať k svojmu cieľu – byť zdravý a začnete sa cítiť fyzicky aj mentálne lepšie.