Aké sú návyky úspešných ľudí? Úspešní ľudia využívajú postupy, ktoré sú im blízke. Napríklad niektorí spia iba 4 hodiny denne, iní zas musia spať osem hodín denne, aby boli na ďalší deň čo najviac produktívni. Alebo pijú kávu vždy na lačno ihneď po zobudení a potom idú pracovať.

Ako si teda nájsť svoj vlastný systém na úspech a vyššiu produktivitu?

Každý človek je iný a má iné potreby. Je však dokázané, že pre zvýšenie produktivity v práci je potrebný dostatok spánku. Podľa najnovších výskumov by to malo byť minimálne šesť a maximálne deväť hodín. Určite je potrebné dodržiavať správnu životosprávu a pitný režim. Pite čistú vodu počas celého dňa. Vyhnite sa alkoholu, cigaretám a veľkému množstvu cukru.

Aby bol váš mozog aktívny, potrebuje byť aj vaše telo aktívne, preto si počas práce urobte viacero kratších prestávok na precvičenie celého tela, hlavne, ak máte sedavé zamestnanie. Pred odchodom z práce si zhrňte všetko, čo ste cez deň urobili, zapíšte si, čo ste nestihli. Na ďalší deň si pripravte harmonogram svojich priorít, aby ste sa nestresovali ďalšími aktivitami, ktoré nie sú najdôležitejšie. Je to akési mentálne cvičenie, ktoré Vám pomôže sústrediť sa na hlavné ciele a uistiť sa, že ste ich včas vykonali. Neberte si prácu domov a radšej si choďte ešte aspoň na 20 minút zabehať, alebo zacvičiť meditačné cvičenie, ktorým si úplne vyčistíte hlavu.