V Atene neustále vymýšľame a zavádzame nové inovácie, čo patrí k víziám každej spoločnosti, ktorá má ambíciu byť úspešnou. Pracujeme na zlepšovaní pracovných podmienok pre našich zamestnancov a záujemcov o prácu, aby sme im mali čo ponúknuť. Naším cieľom je rozširovanie a získavanie nových a atraktívnych pracovných príležitostí. Tento rok sa nám podaril významný úspech, na ktorom sme už dlhšie pracovali. Môžeme sa pochváliť novými spoluprácami s veľkými zamestnávateľmi.

Spolupráca s medzinárodnými menami

Získali sme nové obchodné kontrakty. Podpisujeme zmluvu o spolupráci hneď s dvomi spoločnosťami na medzinárodnej úrovni. Sú nimi fabrika na výrobu automobilov Volkswagen a prepravná spoločnosť DHL. Nemecká spoločnosť DHL bola založená v roku 1969. Automobilka Volkswagen má tiež nemeckú základňu a patrí k najväčším svetovým automobilovým koncernom. Vznikla v roku 1937 a na územie dnešného Slovenska expandovala v roku 1991. Vyrába autá ako Škoda, Seat, Porsche, Audi, Bugatti či Lamborghini. Slovenská pobočka je výnimočná vo svetovom meradle tým, že sa tu na jednom mieste vyrábajú autá piatich značiek (Volkswagen, Audi, Porsche, Škoda, Seat). Za viac ako 30-ročnú históriu v nej bolo zostrojených vyše 6,5 miliónov áut. Modely vyprodukované v Bratislave sa vyvážajú až do 148 krajín sveta. Najväčšími odberateľmi vozidiel sú štáty ako Čína, USA a Nemecko. Továreň má pre študentov stredných škôl k dispozícii duálne vzdelávanie.

Novovzniknuté pracovné miesta

Volkswagen Slovensko sídliaca v Bratislave v mestskej časti Devínska Nová Ves sa zväčšuje a stavia nové haly. Začína s výrobou nových modelov – Volkswagen Passat a Škoda SuperB, čím sa otvoria možnosti pracovných príležitostí pre množstvo ľudí. Počíta sa so vznikom až 2000 voľných pracovných miest. Pôjde prevažne o pozície výrobných pracovníkov pre montáž vozidiel v trojzmennej prevádzke, ktoré sú zaujímavé finančným ohodnotením. Priemerná mesačná mzda sa môže pohybovať až do výšky 1500€ v hrubom (spolu s osobným ohodnotením, príplatkami, 13. a 14. platom).

Pre ľudí bez kvalifikácie z málo rozvinutých regiónov

Šancu zamestnať sa majú ľudia, muži aj ženy, bez akejkoľvek kvalifikácie. Stačí mať ukončené základné vzdelanie a skúsenosti s podobnou prácou. Na pracovníkov čaká zaškolenie. Začíname ich sprostredkovať už od marca. Zabezpečujeme aj ubytovanie v blízkosti firmy, takže príležitosť majú ľudia zo všetkých kútov Slovenska, najmä tí, ktorí pochádzajú z menej rozvinutých regiónov. Okrem toho rovnako poskytneme pracovníkom príspevok na stravovanie a dopravu pre personál z blízkeho i ďalekého okolia. V niektorých prípadoch sa dá využiť aj príspevok na mobilitu za prácou z úradu práce, o ktorom píšeme v nasledujúcom blogu.

Práca v sklade

Ak vás neláka práca na výrobnej linke, ale uprednostníte prácu v sklade s vysokozdvižným vozíkom, spolu s naším ďalším partnerom DHL ponúkame prácu v piatich lokalitách na západnom Slovensku. Sú nimi obce Gáň, Ivanka pri Dunaji a mestá Sereď, Senec a Nitra. Pozícia je ideálna pre ľudí z blízkeho okolia, keďže tu nie je možnosť ubytovania, a pôjde najmä o sezónnu prácu. Oboma týmito spoluprácami dávame možnosť zamestnať sa aj ukrajinským občanom, ktorí pre vojnu panujúcu v ich krajine prišli na Slovensko. Nerozvíjame sa len v našej materskej krajine, ale pracujeme na zatraktívnení ponúk vo všetkých krajinách našej pôsobnosti. V ponuke máme rôzne pracovné príležitosti doma i v zahraničí.

Začiatok týchto obchodných spoluprác nás veľmi teší a aj naďalej máme v úmysle získavať nové partnerstvá. Pretože sa riadime heslom: „Lepšia práca prináša lepší život.“