Lucia kedysi pracovala v Nemecku ako čašníčka. Neskôr sa rozhodla pre prácu opatrovateľky. Tvrdí, že ani po toľkých rokoch to pre ňu nie je stereotypné. Ako je to však s platom opatrovateliek? Strháva im väčšinu mzdy agentúra? Koľko v skutočnosti dostávajú?

Lucia sa rozhodla pre prácu opatrovateľky už pred 7. rokmi, pretože veľmi rada pracuje so starými ľuďmi. Počas svojej niekoľkoročnej praxe opatrovania sa vystriedala v mnohých rodinách. V každej jednej si s pacientom vždy vybudovala priateľský vzťah. Či už išlo o vážnejšie alebo menej závažné ochorenia, s každým jedným si rozumela.

Predtým pracovala cez inú agentúru v Nemecku. S jej prístupom ale nebola veľmi spokojná, preto sa rozhodla skúsiť šťastie inde.

„Je to obrovský rozdiel v ľuďoch. Sú milí, vo všetkom ústretoví a dôslední. Udržujú so mnou pravidelnú komunikáciu. Pacient má síce zložitejšie diagnózy, ale všetko sa dá s trochou odhodlania zvládnuť. Aj rodina pacienta je veľmi ochotná.“

Teraz už v Nemecku pracuje dlhodobo na turnusy – 2 mesiace sa stará o pacienta a 2 mesiace je so svojou rodinou doma. Na tento režim si veľmi rýchlo zvykla, dokonca nemá problém zostať aj dlhšie, ak si to situácie vyžaduje. Ako je to v skutočnosti s platom opatrovateliek?

„So svojou mzdou som spokojná. Výplata mi príde vždy načas a v plnej sume. Ešte sa mi nestalo, že by meškala, alebo by neprišla vôbec. Táto práca ma napĺňa a som šťastná, keď svojim pacientom pomáham.“

Opatrovateľka za jeden turnus, ktorý v Nemecku trvá 2 mesiace, zarobí minimálne 2 800 euro. Závisí to od jej pracovných skúseností a znalosti nemeckého jazyka. Ak ovládate základnú nemčinu, za 1 mesiac nezarobíte menej ako 1 400 euro. To je však suma, ktorú si musíte rozdeliť na 2 mesiace (na obdobie, kedy ste doma). Počas 2 mesiacov, kedy nepracujete, však môžete dostať ďalšie peniaze za odporučenie.

„Počas 2 mesiacov, ktoré som strávila doma, som si dokonca privyrobila 600 euro. Odporučila som agentúre 2 ženy opatrovateľky, ktorým sa táto práca s ľuďmi zapáčila natoľko, že cez agentúru Atena pracujú dodnes.“

Ak ešte stále váhate, obráťte sa na nás, my Vám so všetkým pomôžeme. Vybavíme cestu, všetky potrebné dokumenty a ak zamestnáte aj vašeho známeho, za jeho odporučenie dostanete bonus do výšky 300 euro.

Lucia odkazuje všetkým, ktorý hľadajú zmysluplnú prácu: „Poďte sem, je tu fajne!“