Ocitli ste sa náhle bez práce? Neviete ako postupovať pri hľadaní novej? Na čo sa máte pripraviť, keď chcete opäť vstúpiť na pracovný trh? Nezúfajte, nie ste v tom sami.

Všetci to dobre poznáte. Žijete svoj stereotypný život – ráno práca a večer zaslúžený oddych. Zrazu sa Vám tento každodenný kolotoč zrúti ako domček z kariet. Ostali ste nezamestnaní. Nemáte z čoho platiť výdavky. Ste však rozhodnutí nájsť si nové zamestnanie. Prezeráte si pracovné ponuky, no po dvoch hodinách si uvedomíte, že ste nereagovali ani na jednu žiadosť. Ako sa vymaniť zo začarovaného kruhu odkladania hľadania práce na neskôr?

Všade chcú od Vás životopisy

Keď si na internete prehliadate pracovné ponuky, všade od Vás vyžadujú kvalitný životopis. Je to prirodzený krok k tomu, ako získať prácu. Avšak je nevyhnutný? Ak si zúfalo hľadáte prácu už niekoľko mesiacov, ale na žiadny odoslaný Vám za posledný mesiac nikto neodpovedal, možno je vhodné zmeniť taktiku. Neviete ako správne napísať životopis? Prečítajte si naše odporúčania. Dnes Vám poradíme, ako si dokážete nájsť prácu aj bez neho.

Každý na vysokých pozíciách začínal od začiatku a vypracoval sa postupne. Nechcite preto všetko hneď. Nikdy neviete, čo Vám daná pozícia môže v budúcnosti ponúknuť. Zmeňte svoj postoj k práci a zaujímajte sa o dianie okolo seba. Písanie životopisu môže byť zdĺhavé a nudné vypĺňanie času. Kým jeden vytvoríte, ponuka, o ktorú sa zaujímate, už môže byť dávno obsadená. S agentúrou sa Vám podobná situácia nemôže stať. Práve naopak. Prácu si môžete nájsť na prvýkrát a nepotrebujete kvôli tomu stráviť hodiny nad tvorbou životopisu. V predchádzajúcom článku sa dozviete, prečo je také výhodné pracovať cez agentúru.

„Erika s priateľom Filipom dorazili do Holandska, kde sa stretli s novým zamestnávateľom. Spolu môžu pracovať ako skladníci. Keď ste šťastní vy a sú spokojní aj naši obchodní partneri, máme z toho radosť aj my.“

– personálna agentúra Atena

Zaručí Vám agentúra prácu?

Najdôležitejším bodom pri hľadaní práce je uvedomiť si čo chcete robiť, aké máte zručnosti a v akom sektore ste ochotní pracovať. Je dôležité ujasniť si aj to, čo od danej práce očakávate a čo viete zamestnávateľovi ponúknuť. Je preto dobré pripraviť si určitú stratégiu, podľa ktorej budete postupovať, byť trpezlivý a nevzdať sa pri prvom neúspechu.

Môžete ostať aktívni na sociálnych sieťach, ako Vám to radia mnohé články a čakať ďalších pár mesiacov. Alebo sa môžete obrátiť na agentúru a využiť rekvalifikačné kurzy, či iné bonusy, ktoré ponúka. A miesto čakania na prácu Vám môžu na účet pribúdať peniaze. S nami sa neocitnete v situácii bez zamestnania. Po krátkom telefonáte môžete už od nasledujúceho dňa pracovať. Žiadne zdĺhavé kroky, ale rýchla a efektívna komunikácia. Nemusíte dennodenne pátrať po inzerátoch, všetky vhodné pracovné pozície Vám sprostredkujeme.

„Úspešná služobná cesta v Holandsku a ďalšia podpísaná zmluva s obchodným partnerom Vám zabezpečí vždy nové pracovné pozície. Záleží nám na Vašich pracovných podmienkach a preto dbáme o udržanie dobrých vzťahov s našimi obchodnými partnermi.“

– personálna agentúra Atena

Spokojnosť na prvom mieste

Vďaka našim šikovným manažérom budete mať vždy postarané o najširší výber voľných pracovných ponúk nie len na Slovensku, ale predovšetkým v zahraničí. Je pre nás radosť, keď Vám môžeme zabezpečiť kvalitnú a dobre platenú prácu. O to viac nás teší, keď ste s našimi službami spokojní aj Vy.

„Agentúru môžeme odporučiť vzhľadom k prístupu pracovníkov a manažérov. Vytvorila nám korektné pracovné podmienky a zabezpečila perfektné bývanie, takže môžeme byť celý čas spolu.“

– spokojní klienti Radoslav a Merian, ktorí si našli prácu cez spoločnosť Atena

Ešte stále hľadáte prácu? Poraďte sa s nami alebo si prečítajte naše aktuálne ponuky. Môže sa stať, že niektorá bude presne podľa Vašich predstáv.