Prečítajte si, ako Vás ranné rituály dokážu nakopnúť do každodenného dňa.

1. Začnite Váš deň tichom

Ticho pomáha znižovať hladinu stresu (kortizolu). Zároveň upriami pozornosť na vytvorenie nových nápadov a prečistí vašu myseľ po zvyšok dňa.

2. Predstavte si úspech

Povedzme, že musíte vyriešiť tímový problém v práci. Ako prvé si predstavte, že vchádzate do kancelárie ako sebaistý mediátor a Váš tím je motivovaný a ochotný nájsť riešenie. Potom si predstavte konečný výsledok: pozitívny záver, kde bude každý odhodlaný spolupracovať ako tím.   

Toto by Vám malo pomôcť mať menej starostí a byť pripravený na úlohu, ktorá príde.

3. Pridajte cvičenie do vašej rannej rutiny

Ak budete cvičiť aj krátku chvíľu, nabije Vás to energiou a budete schopný ráno rýchlejšie vstávať. Môže to byť 7 minútové cvičenie podľa YouTube, jóga alebo len robiť výskoky na 60 sekúnd. Čokoľvek, čo Vám pomôže prebudiť sa. 

4.  Prečítajte si pár stránok z knihy každý deň

Či už sa snažíte byť lepším manažérom, dostať sa do formy alebo mať šťastnejší vzťah, ste len knihu od zistenia, čo musíte robiť aby ste zlepšili akúkoľvek časť vášho života.Ak prečítate len 5 strán každý deň, je to 150 strán – jedna kniha mesačne, čo znamená 12 prečítaných kníh za rok. A to z vás môže spraviť iného človeka.

5. Píšte, aby ste si ujasnili vaše priority

Zaberie Vám to len pár minút. Či už si to napíšete na papeir alebo jednoducho do vašej mysle.

Ako prvé si zapíšte 3 veci, za ktoré ste najviac vďačný. Keď začnete deň s vďačnosťou, pomôže Vám to vidieť svet cez pozitívny objektív. 

Ako druhé si zapíšte 3 najdôležitejšie veci, ktoré musíte dnes urobiť. Všetko na Vašom „to-do“ liste vás posunie bližšie k Vašim cieľom, snom a životu, ktorý chcete žiť. Tieto ciele sú dnes len fantáziou, no s vašim odhodlaním sa môžu stať splnenými.

Možno sa pozeráte na tento zoznam a rozmýšľate, ako skoro sa musíte naučiť vstávať?! Aj keď nebudete robiť všetkých 5 vecí podľa zoznamu, skúste začať aspoň s niektorými a vydržte aspoň 2 mesiace a zistite, aký rozdiel Vám to prinieslo.