Posledné dva roky sa spoločnosti usilovne snažia organizovať vianočné podujatia prostredníctvom služby Zoom. Po mnohých pokusoch o online teambuildingové aktivity a popíjanie nápojov pred webovou kamerou sa im konečne podarilo rozvinúť svoju kreativitu. Majú možnosť urobiť na Vianoce niečo, na čo žiadny zamestnanec nezabudne. Pozrite sa, čo vymysleli.

Vianočný výlet

Nie je veľa ľudí, ktorí by nemali radi cestovanie. To je hlavný dôvod, prečo je výlet takmer vždy skvelým nápadom. Nemusíte svojich zamestnancov zobrať na Havaj alebo do Grand Canyonu. Nezáleží na tom, kde sa nachádzate, v okolí sa vždy nájdu úžasné miesta. A hlavne nezabúdajte na to, čo povedal Ralph Waldo Emerson – „Nie je to cieľ, ale cesta.“ Vždy je najlepšie urobiť si plán A, samozrejme, zahrňte doň veľa zábavných aktivít po ceste.

Vianočné darčeky

Mnohé spoločnosti sa rozhodnú osláviť Vianoce nákupom darčekov pre svojich zamestnancov. Nevyžaduje si to príliš veľa úsilia. Ale ak sa to urobí správne, môže to zvýšiť morálku a motivovať zamestnancov. Ak ide o malú spoločnosť a všetkých dobre poznáte, nie je problém vybrať darčeky. Ak však máte na starosti veľký tím, najlepšou možnosťou bude vždy darčeková karta. A ak si myslíte, že „neexistuje zlý darček„, tu je niekoľko vecí, ktoré zamestnanci dostali od svojho zamestnávateľa na Vianoce:
-bažanta zo šéfovej poľovačky
-ľudskú váhu
-knihu o tom, ako byť lepší v práci
-kartón mlieka
-škrtidlo (pomôcka, ktorá sa dáva na končatinu, aby obmedzila prietok krvi)

Majte „pracovný“ deň

Stres na pracovisku je, žiaľ, niečo bežné. Takým bežným, že niektorí ľudia si dokonca spájajú svoje pracovné miesto so stresom. Vianoce sú však najlepším spôsobom, ako to zmeniť! Môžete zorganizovať deň, v ktorom sú zamestnanci prítomní ako zvyčajne, ale namiesto práce im zabezpečíte 8 hodín zábavných aktivít. Niektoré spoločnosti majú deň „prineste si do práce svojho domáceho miláčika“. Predstavte si, že celý pracovný deň strávite hladkaním a hraním sa so zvieratami. Niektoré firmy požiadajú zamestnancov, aby svojim maznáčikom obliekli oblečenie s vianočnou tematikou a zorganizovali prehliadku.

Ďalšou skvelou možnosťou, ktorú si mnohí zamestnávatelia vyberajú, je osobný kulinársky zážitok. Na jeden deň premenia kanceláriu na kuchyňu a najmú najlepších miestnych šéfkuchárov, aby pre všetkých pripravili jedlo, ktoré sa podáva len raz za život. A v prípade, že ľudia v kancelárii nie sú gurmáni alebo majú alergie na zvieratá, existuje veľa ďalších možností.

Čo je lepšie, ako premeniť svoju kanceláriu na kuchyňu? Urobiť z nej bar! Najmite si na jeden deň profesionálneho barmana a zorganizujte kurz výroby koktailov. Najprv sa každý môže naučiť niečo nové a počas nadchádzajúcich sviatkov sa potom pochváliť svojimi novými zručnosťami a vedomosťami. A aby to nebolo málo, po predošlej dohode s barmanom to môžete premeniť na teambuildingové cvičenie tým, že ľudia budú pracovať spoločne. A, samozrejme, ochutnať plody svojho úsilia, keď budú hotové.

Obdarujte tých, ktorí to potrebujú

Neexistuje lepší pocit ako ten, ktorý získate, keď dávate. Preto si mnohé spoločnosti vyberajú vianočný čas na to, aby sa venovali budovaniu komunity a pomohli, čím môžu. Nezáleží na tom, či ide o potravinovú zbierku alebo nákup vianočných darčekov pre domov dôchodcov alebo detský domov.

Niektoré spoločnosti idú dokonca ešte ďalej a premenia to na hru. Robia to napríklad niektoré tímy v spoločnosti Dell. Každý z nich vyzbiera 10 až 20 eur. Potom majú čas do 3. januára, aby vykonali 10 skutkov láskavosti. Môže to byť prenechanie parkovacieho miesta niekomu inému, danie prednosti v rade, v ktorej čakáte, alebo čokoľvek iné. Nakoniec každý predloží svoje výsledky a po hlasovaní si víťaz vyberie, kam budú všetky peniaze venované.

A ak vás zaujíma, ktoré z týchto aktivít sme vybrali pre zamestnancov spoločnosti Atena, všetko nájdete tu.
Myslíte si, že existujú lepšie spôsoby, ako osláviť sviatky so svojimi spolupracovníkmi? Podeľte sa o ne s nami v sekcii komentárov nižšie.