Pomôže naštartovať vašu kariéru a podrží vás v zlých časoch. Vďaka nej sa dostanete do interného pomeru aj v takej spoločnosti, ktorá by vám inak sama nedala šancu. Pracovná agentúra je vaším partnerom, nie nepriateľom.

Hľadáte si prácu dlhší čas? Ste šikovný a chcete profesijne rásť? Personálna agentúra môže splniť vaše predstavy o pracovnom mieste. Tu sú dôvody, pre ktoré sa na ňu oplatí obrátiť.

1. VAŠA ŠTARTOVACIA ČIARA

Ste absolvent alebo patríte do skupiny ľudí, ktorí si dlhší čas nevedia nájsť prácu? Požiadať o pomoc pracovnú agentúru bude pre vás výbornou štartovacou čiarou. Vo svojej databáze má tisíce pracovných ponúk, jedna z nich môže byť práve vašou príležitosťou. Každou predošlou pracovnou skúsenosťou vo vašom životopise sa ako uchádzač o prácu stávate pre zamestnávateľa zaujímavejší. Nájsť si prácu na dobu neurčitú tak bude pre vás podstatne jednoduchšie.

2. UNIKÁTNE PONUKY

Agentúra vám dá príležitosť zamestnať sa v spoločnosti, ktorá momentálne neprijíma ľudí do interného stavu. Niektoré veľké firmy si chcú ľudí najskôr otestovať a do kmeňa ich prijmu, keď sa osvedčia. Ak vám niektorá veľká spoločnosť vyhovuje vo viacerých smeroch, pracovná agentúra vám do nej môže otvoriť cestu.

3. ISTOTA PRACOVNÉHO MIESTA

Pracovná agentúra má motiváciu nájsť svojim klientom prácu. Jej hlavnou náplňou je obsadzovať voľné pracovné miesta v spoločnostiach, s ktorými spolupracuje. Práve preto majú jej klienti istotu,  že ak stratia prácu v jednom podniku, agentúra im ju nájde v inom. Nezostanú tak v krízovej situácii.

Zamestnanec agentúry nezostane v krízovej situácii. Ak mu hrozí strata miesta, agentúra už pre neho hľadá nové.

4. PRÍLEŽITOSŤ RÁSŤ

Ak je zamestnanec šikovný, snaží sa zvýšiť si kvalifikáciu a zarobiť viac. Pravdou však je, že firmy často nereagujú na takúto snahu, pretože vyššie postavené pracovné miesta majú momentálne obsadené. Agentúra však šikovnému zamestnancovi vie pomôcť. Má databázu s množstvom pracovných ponúk a nájde tak pre neho pracovné miesto, ktoré momentálne vyhovuje jeho kvalifikácii. Dá mu možnosť zarobiť viac a ďalej profesijne rásť.

5. ROVNAKÝ PLAT AKO KMEŇOVÝ ZAMESTNANEC

Mnohí ľudia majú obavy, že ako zamestnanci pracovnej agentúry zarobia oproti kmeňovým zamestnancom menej. Nie je to pravda. Zákonník práce jasne hovorí, že zamestnanec, ktorý si nájde prácu cez personálnu agentúru, je zo zákona ohodnotený rovnakou mzdou ako kmeňový zamestnanec.