Zaplatia mi za moju prácu? Budú ku mne féroví? Dostanem toľko, koľko kmeňový zamestnanec? To sú najčastejšie obavy ľudí, ktorí si hľadajú prácu cez pracovnú agentúru. Oproti minulosti ich dnešná legislatíva ochraňuje oveľa viac.

Kto z nás by chcel mesiac pracovať zo všetkých síl a za odmenu dostať celkom inú plácu, ako mu sľúbili? Nie je to tak dávno, keď mnohé pracovné agentúry skutočne patrili do kategórie „šmejdi“. Ľuďom prezentovali pracovnú pozíciu s benefitmi, ktoré však nikdy nedostali alebo nedostali zaplatené vôbec.

Zákonník práce sa však v marci 2015 zmenil – oveľa viac chráni ľudí, ktorí si našli uplatnenie cez pracovnú agentúru. Zmena pomohla aj samotným agentúram, ktoré poskytujú kvalitnú službu. Tým neférovým, ktoré zarábali na obchádzaní zákona, situáciu podstatne sťažila.

Kontrola obmedzuje špekulantov

Po novom sú podľa Zákonníka práce aj pracovné agentúry zodpovedné za to, že splnia dohodnuté podmienky. Firma, ktorá agentúrnych zamestnancov využíva, má právo kontrolovať ich, dostať informáciu o tom, z čoho pozostáva mzda agentúrnych zamestnancov. Zistí tak napríklad aj to, či agentúra za zamestnancov riadne platí odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne. A firmy svojich partnerov skutočne kontrolujú, ak by totiž došlo k pochybeniu agentúry, sú to práve ony, kto by musel škody na zamestnancoch vyplatiť. Zmena je bič na obe strany – na firmy, ktoré hľadajú zamestnancov, aj na pracovné agentúry, ktoré im ich sprostredkujú. Slovenský pracovný trh sa tak čistí od špekulantov.

Kmeňoví zamestnanciuž nie sú viac

Aj postavenie agentúrnych a kmeňových zamestnancov sa po zmene vyrovnalo. Pracovať pre agentúru už nie je nevýhodou, firmy si takéhoto človeka vážia rovnako, ako zamestnanca v kmeni. Pracovných ponúk je v porovnaní s ľuďmi ochotnými pracovať podstatne viac a aj to je dôvod, prečo je pre firmy každý šikovný zamestnanec rovnako dôležitý.

Navyše, agentúrnych zamestnancov využívajú najčastejšie veľké, nadnárodné spoločnosti – a tie si nemôžu ani nechcú kaziť svoje dobré meno. Práve preto si vyberajú pre spoluprácu len seriózne agentúry, ktoré sú schopné plniť podmienky a vyplácať ľuďom mzdu, na ktorej sa dohodli. Vzťahy sú dnes férovejšie – tie medzi pracovnými agentúrami a firmami, tie medzi agentúrami a zamestnancami aj tie medzi firmami a pridelenými zamestnancami.