Pandémia kovidu zmenila svet, v ktorom žijeme. Niektoré veci, ako napríklad časté karantény a cestovné obmedzenia, prišli a odišli. Niektoré zmeny, ktoré sa zaviedli v boji proti pandémii, tu však zostávajú. Jednou z nich je nepochybne home office. Obvykle každé riešenie má svoje „vedľajšie účinky„. Otázkou však je, či v skutočnosti nespôsobuje viac problémov, ako rieši.

Výhody home officu

Niet pochýb, že práca na diaľku zlepšuje možnosti náboru zamestnancov. Ak si môžete vyberať kandidátov z celej krajiny namiesto jedného regiónu, je jednoduchšie nájsť vzdelaných a kvalifikovaných zamestnancov.

Ďalšou významnou výhodou je zníženie nákladov. Keďže v kancelárii pracuje menší počet ľudí, spotrebujete menej energie. Žiaľ, tieto výhody majú svoju cenu.

Negatívne stránky home office

Ak sa na to pozrieme úplne analyticky, zamestnanci by mali vykonávať svoju prácu rovnako bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ale nebýva to realitou. Ľudia pracujúci z domu majú tendenciu cítiť sa slobodnejšie a bez kontroly, pričom niektorí sa ani nesprávajú tak, akoby pracovali na plný úväzok.

Počuli ste už citát: „Dôvera je dobrá, kontrola je lepšia“? Ak chcete, aby boli vaši zamestnanci doma rovnako produktívni ako v kancelárii, mali by ste reagovať na to, ak sa niekto fláka. Ak by niekto odišiel z kancelárie na 15 minút, aby vyvenčil svojho psa, považovali by ste to za neprijateľné. Nemalo by to byť potom rovnaké v prípade, že vaši zamestnanci pracujú z domu? Stovky softvérových riešení vám pomôžu sledovať ich produktivitu. Myslíte si, že vo vašej pracovnej sfére je to nemožné? Potom je váš systém buď zastaraný, alebo ste sa naozaj nesnažili nájsť správne riešenie.

Zníženie motivácie

Mnoho ľudí uvádza, že sú šťastnejší, keď pracujú z domu. Šetrí im to čas, ktorý by inak strávili dochádzaním do práce, a navyše doma sa cítia pohodlnejšie. Toto pohodlie však môže priniesť negatívne účinky. A to sa týka hlavne profesií, ktoré sú náročné, vyčerpávajúce alebo si vyžadujú rast. Ale ak neopustíte svoju komfortnú zónu, nemáte ako rásť. Namiesto toho, aby sa zamestnanci rozvíjali, zostávajú dlho na tom istom mieste, pretože je to pohodlné.

Našťastie to nie je problém, ktorý sa nedá odstrániť. Mnohé spoločnosti umožňujú svojim zamestnancom pracovať z domu, ale vyžadujú od nich, aby raz alebo dvakrát týždenne navštívili kanceláriu. A vytiahnuť ich z ich komfortnej zóny nie je jediná vec, ktorú zamestnávatelia týmto spôsobom dosiahnu – v kancelárii môžu osobne komunikovať so svojimi kolegami, čo výrazne zvyšuje tímovú spoluprácu a socializáciu a prispieva k lepšiemu psychickému stavu.

V prípade, že to vo vašom prípade nie je možné, stačí často organizovať malé teambuildingové aktivity. Môže to byť túra v lese alebo len návšteva baru na jeden či dva drinky. Budete prekvapení, aké výsledky to môže priniesť!

Ktorá cesta je lepšia?

Celkovo možno povedať, že pre mnohých ľudí z celého sveta je práca z domu novou „normou„. Či sa to podnikom páči alebo nie, musia sa prispôsobiť, ak chcú mať dostatok pracovných síl. V opačnom prípade musia obmedziť svoje možnosti v čase hľadania nových posíl do tímu.

Neexistuje správna alebo nesprávna odpoveď na to, čo je lepšie. Existujú však správne a nesprávne kroky a reakcie. Ak sa rozhodnete, že všetci vaši zamestnanci musia pracovať len z kancelárie, mali by ste pracovať na tom, aby bola pohodlná a poskytovala moderné vybavenie. A ak väčšina vašich zamestnancov pracuje z domu, mali by ste ich riadiť rovnako, ako keby sedeli vedľa vás. Nezáleží na tom, ktorý spôsob si vyberiete. V konečnom dôsledku je dôležitá len jedna vec – výsledky!

My si v spoločnosti Atena stojíme za tým, čo hlásame a praktizujeme to. A keďže bez našich zamestnancov by sme neboli tam, kde sme dnes, snažíme sa im prejaviť vďaku tým, že im poskytujeme špičkové vybavenie a správame sa k nim s rešpektom. Nezabúdame ich tiež vziať na nejaké pekné miesto ako poďakovanie za všetku tvrdú prácu. Naposledy to bolo pred necelým mesiacom! Ak hľadáte inšpiráciu, môžete si o tom prečítať tu.