Museli ste niekedy navštíviť 15 rôznych pracovných portálov, kúpiť si štvoro novín a hľadať na všetkých sociálnych sieťach, aby ste našli niekoľko pracovných ponúk, ktoré by vám vyhovovali? Riešením tohto problému sú job agregátory. Tam nájdete všetko toto, ak nie ešte viac, na jednom mieste.

Čo sú job agregátory?

Predstavte si vyhľadávač, ako je Google, ale určený na vyhľadávanie pracovných ponúk. Presne to sú job agregátory. Zhromažďujú ponuky z pracovných portálov, stránok náborárov, kariérnych stránok spoločností, novín a odvšadiaľ, ako sa dá. To znamená, že všetky potenciálne pracovné ponuky na internete (a dokonca aj mimo neho) máte na dosah ruky.

Agregátory pracovných ponúk nezverejňujú pracovné ponuky ako nový obsah. Obsahujú len odkazy na pôvodnú pracovnú ponuku. Z tohto dôvodu nemôžu zamestnávateľom účtovať poplatky za zverejnenie. Ak by to robili, nemali by k dispozícii všetky výsledky. Tým by sa zmaril ich účel. Nie vždy to však platí. Niektoré agregátory fungujú na systéme PPC (Pay per Click) – platenej reklamy. Za túto službu si zamestnávatelia platia.

Síce si možno budete musieť pozrieť niekoľko inzerátov, kým získate informácie, ktoré potrebujete. Ale ich sledovaním strávite pár sekúnd a ušetríte hodiny hľadania.

Aké výhody ponúkajú?

Väčšina z nich je pre uchádzačov o zamestnanie bezplatná. Všetko je prehľadne zhromaždené na jednom mieste. Nemusíte chodiť na všetky pracovné portály vo svojej krajine, aby ste našli všetky možné príležitosti. Stačí, ak pôjdete na webovú stránku agregátora a vyplníte miesto a pozíciu, ktorú chcete a hľadáte.

Okrem toho je všetko zvyčajne jednoduché a intuitívne. Nemusíte sa 15 minút rozhliadať po webovej stránke, len aby ste zistili, ako funguje. Agregátory sú tiež skvelým pomocníkom na prieskum trhu. V prípade, že máte v pláne pracovať v inej oblasti, môžete sa rýchlo poobzerať a získať celkom dobrú predstavu o tom, aký je priemerný plat na danej pozícii.

Ktoré job agregátory sú najlepšie?

SimplyHired je skvelou voľbou vďaka svojim funkciám, ktoré sú prepojené so sociálnymi médiami na jednoduché zdieľanie. SimplyHired je k dispozícii v 17 krajinách.

Indeed sa považuje za priekopníka v oblasti job agregátorov. Začali svoju činnosť v roku 2004 a stále sú najväčšími na trhu. Službu Indeed môžete používať v 20 krajinách sveta. Najlepšie je, že pôsobia takmer v každej krajine EÚ.

Existujú aj lokálne job agregátory. Napríklad JobRobot je lídrom na trhu pre nemecky hovoriace krajiny. Možno si myslíte, že nebude obsahovať veľa ponúk, pretože pôsobí len v niekoľkých krajinách. Budete však prekvapení, keď tam nájdete viac ako 5 miliónov pracovných ponúk.

Túto príležitosť využili aj skutočne veľké spoločnosti na trhu práce a v oblasti IT, ktoré majú veľký podiel. Google for Jobs a LinkedIn Jobs sú dve najväčšie značky v tejto sfére. Ak máme na pamäti, že LinkedIn je najväčšia profesionálna sieť a Google má najširší dosah vo viacerých oblastiach, obe stoja za preskúmanie.

Existuje však aj lepšia možnosť. Predstavte si, že máte k dispozícii nielen obrovské množstvo pracovných ponúk, ale aj viete, že ich spoľahlivosť je overená. Odborníci v hľadaní práce a recruitingu starostlivo vyberajú tie najlepšie ponuky. Okrem toho sa uisťujú, že tieto príležitosti sú legitímne, dobre platené a stabilné. Dobrou správou je, že si to nemusíte len predstavovať – presne to robíme my v spoločnosti Atena! Našich ponúk môže byť síce stoviek miesto tisícov alebo miliónov. Ale nie je nakoniec pri pracovných ponukách dôležitejšia kvalita než kvantita?