Poznáte pocit, keď máte chuť a záujem pracovať, ale nemáte potrebné skúsenosti alebo nie ste dostatočne kvalifikovaný/á? Ak by vám napriek tomu poskytli príležitosť a prijali vás do zamestnania, ktoré chcete vykonávať, boli by ste vďačný/á a cenili si to. Ak hľadáte prácu opatrovateľky, teraz – vo vianočnom období – je ten správny čas chopiť sa šance.

Vycestujte aj s jazykovými základmi

Ak ovládate len pár slovíčok či jednoduché frázy z nemeckého alebo anglického jazyka, ale napriek tomu chcete vycestovať, treba to využiť počas nastávajúceho obdobia vianočných sviatkov. V decembri budú rodiny a partneri akceptovať aj opatrovateľky so základmi jazyka, pretože je menej tých, ktoré sú v tomto období ochotné odísť pracovať. Týka sa to najmä personálu s komunikatívnou úrovňou cudzieho jazyka. Vedia, že si prácu nájdu aj začiatkom budúceho roka bez menších problémov, preto cez sviatky uprednostnia radšej oddych a trávenie sviatkov doma s rodinou.

Šanca dlhodobej spolupráce

Od nového roka vás čaká súperenie s vysokou konkurenciou, preto netreba váhať. Rodiny budú ťažšie akceptovať opatrovateľky s jazykovými základmi, keďže si môžu vyberať z množstva tých, čo jazyk ovládajú na vysokej úrovni. Navyše, ak sa počas vianočného striedania osvedčíte v danej rodine, je šanca, že s vami bude chcieť nadviazať spoluprácu aj naďalej. Naskytá sa vám tak možnosť získať stabilnú a dlhodobú prácu s motivujúcou výškou platu. Zabezpečíte si istotu pracovného miesta v dobe závratne stúpajúcich cien potravín, energií, pohonných hmôt.

Atraktívne finančné ohodnotenie

Naviac si výplatu prilepšíte o tri vianočné a jeden novoročný bonus vo forme 100% príplatkov vo výške dennej mzdy. Okrem prirážok za odpracované sviatky dostanete aj bonus na dopravu a preplatenie cestovných nákladov v plnej sume. Ani toto vás nepresvedčilo, že vycestovať cez sviatky sa naozaj oplatí? Naše pracovné ponuky aj s podrobnými informáciami a platovým ohodnotením vrátane príplatkov, nájdete na tomto mieste.

Ak máte záujem pracovať v zahraničí a slušne si zarobiť, teraz je ideálny čas. Nečakajte a nepremrhajte príležitosť. Stále váhate? Pozrite si 10 dôvodov, prečo okamžite vycestovať. V prípade, že máte chuť popracovať na úrovni svojej nemčiny či angličtiny a obohatiť ju o nové slovíčka, prečítajte si tipy, ako si zlepšiť cudzí jazyk. Ak zatiaľ nemáte skúsenosti s prácou v zahraničí, prečítajte si, ako sa vyvarovať kultúrnemu šoku po príchode do neznámej krajiny.

Strávili ste vianočné sviatky na turnuse v zahraničí? Ako sa vám páčila vianočná atmosféra inej krajiny a aké rozdiely ste si všimli pri slávení sviatkov tam a u vás doma? So svojimi skúsenosťami sa podeľte v komentároch nižšie. Radi si ich prečítame.