Zamestnancov je v rámci pracovných výkonov žiaduce motivovať. A nestačí len zvyšovanie platu. Správny zamestnávateľ siaha aj po nástrojoch s pridanou hodnotou. Vďaka výhodám zamestnanci chodia do práce s oveľa väčším nadšením aj nasadením. Vedú ich totiž k podávaniu lepších výkonov a väčšej snahe byť produktívnymi. Cítia sa lepšie aj po ľudskej stránke, keďže zažívajú pocit uznania. Pocit, že si ich niekto váži. Výhody poskytované zamestnancom firmami a spoločnosťami sú v 21. storočí bezpochyby samozrejmosťou. Mala by ich mať v ponuke každá seriózna spoločnosť s ambíciami stať sa na trhu práce atraktívnou.

Benefity zamestnancom hneď oslovia

Zamestnanecké výhody nie sú len obyčajným doplnkom výplaty. Poznáte to, počas hľadania novej práce si skrolujete pracovné ponuky a prezeráte inzeráty. Najviac vás zaujmú tie, ktoré prinášajú nejakú pridanú hodnotu. Je prirodzeným javom, že ľudia sú radi, keď ich zamestnávateľ vníma ako bytosť s istými potrebami a nielen ako štatistický ukazovateľ. Dáva im najavo, že si ich prácu cení a neberie ich len ako nástroj slúžiaci na to, aby vytvorili nejaký zisk. Ponúkanými benefitmi podporuje zamestnávateľ tímového ducha spoločnosti. Dochádza k reciprocite, zamestnanec niečo firme odovzdá a ona mu to oplatí naspäť. Pre veľa uchádzačov o prácu je práve poskytovanie výhod rozhodujúcim faktorom, že chcú na pohovore za každú cenu uspieť a konkrétne pracovné miesto dostať. O tom, prečo ľudí motivovať v práci, si viac prečítate na tomto mieste.

Formy pridanej hodnoty

Firmy sa rozhodujú poskytovať zaujímavé finančné i nefinančné benefity. Väčšinou využívajú ich kombináciu. K finančným bonusom patria napríklad: trinásty plat, príspevok na dopravnú a bývanie, na doplnkové dôchodkové poistenie, na stravu nad rámec zákona, odmeny pri životných aj pracovných výročiach, preplatenie športových činností, zľavy na firemné produkty. Zaujímavými nefinančnými výhodami sú: príležitosť využívať mobil, notebook či auto na súkromné účely, dovolenka navyše, flexibilná pracovná doba, rôzne formy vzdelávania, firemné teambuildingy a akcie, nápoje a ovocie na pracovisku zadarmo, možnosť vykonávať občasne prácu z domu či oddychovú miestnosť. Sem sa radí napríklad možnosť zahrať si kalčeto či masáže na pracovisku. Benefity do veľkej miery vplývajú na produktivitu zamestnancov, pracovné výsledky aj firemnú kultúru.

Benefity zamestnancom a profesionalita spoločností

Medzi firmy, ktoré poskytujú atribúty navyše, patria renomované spoločnosti. Určite aj poskytovaniu benefitov vďačia za to, že sa môžu radiť do tejto kategórie. Patria sem popredné svetové spoločnosti ako napríklad Facebook či IKEA. Švédsky výrobca nábytku poskytuje zamestnancom príspevky na športovanie, dopravu, dôchodkové poistenie, dovolenku navyše alebo zamestnanecké zľavy. Mark Zuckerberg pre svojich zamestnancov pri príležitosti výročia založenia korporátu usporadúva tzv. narodeninovú oslavu, počas ktorej rozdá každému darček. Pracovníci majú vlastného fyzioterapeuta a chiropraktika. Raz do roka si prenajímajú športový areál, kde trávia deň spoločným hraním športových hier. Zakladateľ Facebooku sa zameriava na komfort zamestnancov, preto umožňuje pracovať cez zariadenia a nástroje podľa jednotlivých preferencií. Napríklad, ak sa niekomu robí lepšie na počítači od firmy Apple, je mu vyhovené. Raz do týždňa môžu pracovníci využiť možnosť robiť z domu.

Aké benefity majú pre svojich pracovníkov firmy, ktoré sa umiestnili v jednotlivých kategóriách ankety Naj zamestnávateľ v roku 2021 na prvých priečkach? Digitálna banka 365 bank má medzi svojimi bonusmi okrem iného aj Multisport kartičku, program na podporu duševného zdravia, vyplatenie odmeny za odporúčanie nového kolegu, príspevok pri narodení dieťaťa či vzdelávacie programy. ESET ponúka organizovanie večierkov a teambuildingov, finančné príspevky pri uzatvorení manželstva a narodení dieťaťa, možnosť dochádzať do práce na bicykli, týždeň zdravia alebo takzvané sickdays, dni voľna pri zdravotných ťažkostiach, ktoré sú zaplatené.

Naše výhody

Atena sa pridáva ku firmám, ktoré ponúkajú benefity svojim zamestnancom. Myslí na ich zdravie. Počas pandémie koronavírusu im zabezpečila balíčky vitamínov zadarmo a každej pobočke poskytla biolampu. Svojim pracovníkom dáva možnosť využiť Multisport kartu, s ktorou sa dajú uplatniť zľavy na vstup do športovísk, čím podporuje zdravý životný štýl a riadi sa heslom: „V zdravom tele zdravý duch“. Taktiež ponúka služobný telefón s využitím internetu aj na súkromné účely a odmeny pri pracovných jubileách. Na spoločných teambuildingoch, ktoré sa konajú raz mesačne, kolegovia utužujú vzájomné vzťahy a čerpajú sily na lepšie pracovné výkony. Pracovné dni si máme možnosť spestriť pri súboji s kolegami v stolnom futbale. Toto všetko tvorí pridanú hodnotu pre interných pracovníkov.

Nezabúdame však ani na našich externých zamestnancov, ktorým poskytujeme rôzne výhody ako napríklad zabezpečenie ubytovania a transportu priamo z miesta bydliska na miesto výkonu práce, bonus za odporučenie známeho, čerpanie záloh dvakrát za týždeň, možnosť súťažiť o hodnotné ceny za zdieľanie našich pracovných ponúk na sociálnych sieťach či preplatenie rekvalifikačného kurzu. Všetky nami preferované výhody nájdete TU.