Hľadanie práce prostredníctvom sociálnych médií sa v posledných rokoch stalo pre uchádzačov o zamestnanie často využívanou možnosťou. Vďaka jednoduchému používaniu a širokému dosahu týchto platforiem sa stali obľúbeným zdrojom pri hľadaní práce. Ako pri každej inej metóde je potrebné zvážiť pozitívne aj negatívne aspekty.

Sociálne siete sa pre mnohých kandidátov stali vyhľadávaným spôsobom získania vysnívanej práce. Výhody hľadania práce online formou sú viaceré. Niekedy môžete na ponuku naraziť aj pri prezeraní noviniek na svojom účte. Hľadanie zamestnania prostredníctvom sociálnych médií skrýva však určité riziká. Pozrieme sa na pozitívne stránky, ale tiež vám poskytneme 5 spôsobov, ako rozpoznať falošné pracovné inzeráty na sociálnych sieťach.

Obrovské množstvo obsahu

Je logické, že počet používateľov na webovej stránke alebo platforme bude úmerný množstvu obsahu. Na Facebooku má založený účet 37% ľudí žijúcich na tejto planéte. Ak si uvedomíme, že len 64% obyvateľov zeme má prístup k internetu, vyjde nám, že viac ako polovica ľudí na internete má Facebook. Dennodenne ľudia (medzi nimi aj potenciálni zamestnávatelia) pridajú viac informácií, ako dokážete spracovať. Ak pridáme ďalšie platformy, ako sú YouTube, Instagram, TikTok, Twitter a LinkedIn, obsahu je ešte viac.

Aké sú výhody hľadania práce na sociálnych sieťach?

Vzhľadom na počet používateľov väčšina, ak nie každý zamestnávateľ, zdieľa svoje voľné pracovné miesta na sociálnych sieťach. To znamená, že všetko, čo sa objaví na pracovných portáloch, nástenkách, v novinách a všetkom ďalšom, je aj na sociálnych sieťach. Dokonca aj niektoré úrady práce používajú Facebook na zdieľanie svojich pracovných miest, aby sa dostali k väčšiemu publiku. A všetko je oveľa rýchlejšie. Namiesto posielania životopisu a dúfania v reakciu môžete poslať priamo správu a začať interakciu s potenciálnym zamestnávateľom takmer okamžite. Okrem toho si môžete pozrieť aj profil zamestnávateľa. Rolovaním ich príspevkov a fotografií sa dozviete veľa o poslaní, vízii a cieľoch spoločnosti.

Zamestnávatelia však, žiaľ, nie sú jediní, ktorí vidia potenciál v sociálnych médiách. Podvodníci si uvedomujú, že neexistuje lepšie miesto na interakciu s toľkými ľuďmi v takom krátkom čase, a často sa vydávajú za zamestnávateľov. Dobrou správou je, že väčšinu z nich môžete ľahko identifikovať, ak budete postupovať podľa jednoduchých krokov.

1. Ak sa niečo javí príliš dobre na to, aby to bola pravda, pravdepodobne to pravda nie je

Videli ste už ponuku práce, v ktorej sa uvádza plat 5 000 eur za prácu, za ktorú zvyčajne platia 800 – 1 200 eur? Alebo ste možno narazili na jednu z ponúk typu „zarobte si 150 eur za hodinu“ vykonávaním niečoho, čo si nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti ani znalosti? Aj keď všetci chceme veriť, že je možné zarobiť 4 – 6-krát viac, ako je obvyklá suma, alebo zarobiť 150 eur za hodinu vykonávaním úlohy, ktorú zvládne aj malé dieťa, nestane sa to.

2. Dostanete okamžitú pracovnú ponuku

Ak dostanete pracovnú ponuku bez toho, aby ste museli poskytnúť informácie o svojich predchádzajúcich skúsenostiach, alebo náborový pracovník od vás nevyžaduje žiadne informácie o vašich zručnostiach a znalostiach, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o falošnú ponuku. Každý seriózny zamestnávateľ má určité požiadavky na uchádzačov bez ohľadu na to, či hľadá finančného riaditeľa alebo upratovačku.

3. Zle napísaný inzerát

Ak je pracovný inzerát napísaný zle alebo neprofesionálne, ide najčastejšie o podvod. A to, na čo by ste sa mali zamerať, nie sú len pravopisné chyby. Za výstražný znak považujte aj absenciu webovej stránky spoločnosti či telefónneho čísla. A hoci by takýto inzerát nebol falošný, boli by ste ochotní pracovať pre zamestnávateľa, ktorý ho nevie napísať poriadne?

4. Nemôžete o spoločnosti nič nájsť

Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť pred podaním žiadosti o zamestnanie alebo kontaktovaním zamestnávateľa, je prieskum. Stačí na to jedna alebo dve minúty strávené na googli. Ak nemôžete nájsť webovú stránku, profil na sieti LinkedIn alebo iné relevantné informácie, pravdepodobne by ste sa mali držať ďalej. Ak má potenciálny zamestnávateľ účet na sociálnej sieti, bude prítomný aj na iných internetových stránkach a platformách.

5. Dôverujte profesionálom

Či sa nám to páči alebo nie, zamestnanie je jedným z najdôležitejších aspektov ľudského života. A keď ide o kariéru, financie a budúcnosť, často nie je dobré hazardovať. Ak chcete mať istotu, musíte jednoducho spolupracovať so spoločnosťami, ktoré majú skúsenosti a vedia vytrvať aj vtedy, keď situácia nehrá v ich prospech.

A presne to robíme už 14 rokov v spoločnosti Atena: staráme sa o to, aby naši zamestnanci mali istotu zamestnania, nadštandardnú mzdu a po svojom boku človeka, ktorý im pomôže, keď to najviac potrebujú. Pracujte s profesionálmi, úspech nie je náhoda!