Nedávno sme písali o tom, prečo Nemecko potrebuje opatrovateľky zo zahraničia. Ako vyplýva zo štatistík, v Nemecku nie je dosť ľudí na to, aby sa našiel dostatok kvalifikovaných opatrovateľov, ktorí by pokryli potreby Nemecka v tomto sektore. Dnes sa budeme venovať tomu, prečo je najímanie opatrovateľov zo zahraničia nielen riešením, ale aj prínosom pre obe strany.

Zahraniční opatrovatelia si vážia získanú príležitosť

Pracovaním ako opatrovateľ má človek možnosť výrazne zvýšiť svoj príjem. V krajinách ako Rumunsko a Bulharsko je minimálna čistá mesačná mzda 308 a 281 eur. V prípade odchodu do Nemecka, aby pracovali ako opatrovatelia, majú ľudia možnosť zarobiť päťnásobok minimálnej mzdy v ich domovskej krajine alebo ešte dokonca viacnásobok. To je obrovský rozdiel! Títo opatrovatelia si to uvedomujú a oceňujú. Vedie to k ich spokojnosti a motivácii. A ak neviete, aký veľký je rozdiel medzi motivovanými a nemotivovanými zamestnancami, môžete si o tom prečítať viac tu.

Plat nie je jediným motivujúcim faktorom pracovať. Keď sa chce niekto presťahovať za prácou do zahraničia, jednou z najväčších výziev je nájsť si ubytovanie, ktoré si môže dovoliť a finančne ho nezruinuje. Ak získa prácu ako opatrovateľ, tento problém sa hneď vyrieši. To je ďalší z dôvodov, aby si príležitosť, ktorá sa mu naskytne, vážil a vykonával svoju prácu zodpovedne a s úsmevom na tvári.

Práca na turnusy znižuje fluktuáciu zamestnancov

Predstavte si, že sa o seniora stará osoba, ktorá musí byť neustále v strehu. Ako dlho to vydrží robiť? Tri, možno štyri mesiace – potom to začne byť príliš únavné a nakoniec musí dať výpoveď. Ak si uvedomíme, že opatrovatelia zo zahraničia zvyčajne pracujú na turnusy, tento problém je vyriešený. Na jednej strane opatrovateľ nevyhorí, čo znamená, že sa nezhorší kvalita poskytovanej starostlivosti. Na druhej strane môže opatrovateľ po skončení turnusu odísť domov a odpočívať. To znamená, že získa zaslúžený voľný čas, uvidí svojich priateľov a rodinu a vráti sa do práce plný energie a motivácie.

Menej práce a povinností pre príbuzných pacienta

Povedzme, že poznáte dvoch ľudí, ktorí bývajú vo vašom okolí – chcú pracovať ako opatrovatelia, majú skúsenosti a potrebné vlastnosti, takže sú vhodní starať sa striedavo o vášho príbuzného. Spočiatku všetko vyzerá perfektne.

Ak sa však lepšie zamyslíte, zistíte, že títo ľudia potrebujú pracovné zmluvy. Vyžadujú mať sociálne a zdravotné poistenie a všetko ostatné, čo je potrebné na to, aby mohli byť legálne zamestnaní. A tak budete potrebovať nielen dvoch opatrovateľov, ale aj právnika a účtovníka. Nielenže sa to príliš komplikuje, ale je to aj veľmi drahé.

To však nie je všetko. Čo sa stane, ak obaja opatrovatelia ochorejú v rovnakom čase? Nebude sa mať kto postarať o vášho príbuzného a zároveň budete potrebovať dočasnú náhradu.

Preto je najlepšie prenechať túto úlohu profesionálom. My v spoločnosti Atena14 rokov vyhľadávame čo najvhodnejších opatrovateľov pre pacientov. A nájdenie správneho opatrovateľa je pre nás len prvým krokom. Zabezpečujeme všetko potrebné – pracovné zmluvy a všetky ostatné dokumenty, ktoré zamestnanec potrebuje na legálnu prácu opatrovateľa v zahraničí. Zabezpečíme dopravu z miesta výkonu práce a na miesto výkonu práce – spolupracujeme so stovkami spoločností v oblasti dopravy. Sme k dispozícii aj rodine pacienta a opatrovateľovi v prípade, že niečo potrebujú. Pracujte s profesionálmi, úspech nie je náhoda.